Primera: Villareal se oporavlja od poraza na Maksimiru

U četvrtak se kompletira 4. kolo španjolske nogometne Primere. Brazilski nogometaš Nilmar, pak, još je jednom poveo svoj Villarreal prema uspjehu...

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini Europa lige, koji je prošlog tjedna poražen u Maksimiru s 2-0, u četvrtak je kao domaćin pobijedio Deportivo iz La Corune s 1-0. Bila je to treća pobjeda popularne 'žute podmornice' na startu nove sezone.

Utakmicu je odlučio Nilmar pogotkom u 34. minuti. Četvrti je to njegov pogodak u sezoni čime je došao i na prvo mjesto ljestvice strijelaca. Postigao je više od polovice pogodaka svoje momčadi (četiri od sedam).

Getafe je, pak, posrnuo kao domaćin od Malage koja je uzela sva tri boda uz pobjedu 2-0. U uvodnom dijelu drugog poluvremena zbilo se sve zanimljivo. Prvo je Rondon u 54. zabio za 1-0 Malage, a stvari su se za domaćina strmoglavile prema dole sedam minuta kasnije.

Rafa je skrivio jedanaesterac, dobio drugi žuti karton, a Apono je zabio s bijele točke za konačnih 2-0.