'Kraljevi' u odličnoj formi

Realu vrh Primere, odlični Modrić izjednačio osobni rekord!

Nogometaši madridskog Reala savladali su Granadu 2-0 na Santiago Bernabeuu u sklopu 21. kola Primere i tako makar na jednu večer zasjeli na čelo prvenstvene ljestvice...

Golovima Cristiana Ronalda i Karima Benzeme Real je stigao do svoje devete uzastopne pobjede u službenim utakmicama, a pete uzastopne u Primeri. Zanimljivo, bila im je ovo sedma uzastopna pobjeda bez primljenog pogotka.

Ronaldo je zabio vodeći gol Reala u 56. minuti. Potegnuo je ljevicom s vrha kaznenog prostora između trojice suparničkih igrača i pogodio sam donji kut Granadinog vratara. Kod pogotka, njegovog 22. ovosezonskog (u Primeri), Ronaldu je asistirao Luka Modrić. Bila je to hrvatskom veznjaku šesta ovosezonska prvenstvena asistencija čime je izjednačio svoje najbolje postignuće iz prijašnjeg kluba Tottenhama u Premierligi (sezona 2008/09).

Za konačnih 2-0 u 74. minuti Benzemi je asistirao Marcelo. Ronaldo je izbacio Marcela s lijeve strane, a ovaj je nesebično vratio u sredinu gdje potom francuskom napadaču nije bilo teško pronaći put do mreže.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za "kraljevski klub", a u 60. minuti je opomenut žutim kartonom. (TS)