Luda noć

Bebek 'pomogao' Zenitu, Topnici u šoku, čudesna Malaga srušila i Milan!

Milan je u Malagi u 3. kolu Lige prvaka doživio novi ovosezonski posrtaj...

Malaga je pak nakon Zenita i Anderlechta pobijedila i trećeg suparnika u skupini. Slavili su Španjolci s minimalnih 1:0.

Junakom ove pobjede je postao 31-godišnji Joaquin, makar je vrlo lako mogao biti tragičar. Naime, u 45. minuti je Joaquin promašio jedanaesterac, tako što je loptu poslao daleko na tribine stadiona. Inače, postao je time prvi španjolski nogometaš koji je u posljednjih osam sezona promašio jedanaesterac u Ligi prvaka!

No, da ne ostane sve na tome, Joaquin se pobrinuo u 64. minuti. Uz malu pomoć stative poslao je loptu u mrežu i taj je pogodak na kraju odlučio utakmicu. Milan je, inače, odigrao čak i solidno na La Rosaleda stadionu. Imao je ukupno šest udaraca u okvir vratiju, što je bilo trostruko više od suparnika.

Ipak, Milan je pogotovo agresivnije zaigrao nakon primljenog pogotka, ali je bilo prekasno da se promijeni situacija na semaforu. Unatoč porazu Milan je i dalje drugoplasirana momčad na ljestvici sa četiri boda.

U drugoj utakmici ove skupine Zenit je u ranijem terminu s 1:0 svladao Anderlecht. Rusima je prilično 'pomogao' naš sudac Ivan Bebek, koji je u 72. minuti dosudio kazneni udarac za domaće.

Igrači Zenita brzo su izveli slobodni udarac i dodali loptu najisturenijem igraču koji je evidentno bio u zaleđu. Nakon što je isti strušen, Bebek je pokazao na bijelu točku, s koje je za prvu Zenitovu pobjedu u Ligi prvaka pogodio Aleksandar Keržakov.

Novo razočaranje svojim navijačima priredio je Arsenal. Poslije ligaškog kiksa kod Norwicha, Topnici su na Emiratesu ugostili Schalke, osokoljen pobjedom u rurskom derbiju protiv Borussije Dortmund.

Wenger je krenuo s ofenzivcima Gervinhom, Cazorlom i Podolskim, ali Nijemci su čvrstom i pametnom igrom na poluvrijeme otišli s 0:0. Pretkraj utakmice gosti su iskazali i napadačke ambicije, te pogocima nizozemskog dvojca Huntelaar - Afellay stigli do nove velike pobjede (2:0) i prvog mjesta u skupini B poslije 270 odigranih minuta.

Montpellier Olympiakos tražili su u međusobnom susretu premijerni trijumf u Ligi prvaka. Domaći su poveli početkom nastavka, ali Grci su u svom stilu preokrenuli preko Torossidisa u 73. i Mitrogloua u 90. minuti.