S njima nikad nije gotovo

Preokreti su im u krvi: ManUtd je još 1999. šokirao svijet

''Svatko tko igra protiv nas zna da mora igrati do 95. minute'', izjavio je Alex Ferguson nakon još jednog čudesnog preokreta Manchester Uniteda...

Crveni vragovi osvojili su korner baš u trenutku kad je četvrti sudac pokazao da se igra još tri minute. Peter Schmeichel dotrčao je u protivnički 16-erac, Beckham je izveo korner, Yorke igrao glavom, Fink ispucao ravno do Giggsa koji je traljavo opalio prema golu, no Sheringham je bio na pravom mjestu i nogom skrenuo loptu uz samu stativu za 1-1. Na crvenom dijelu stadiona nastala je erupcija oduševljenja.

Činilo se kao da ćemo gledati produžetke. Nešto manje od 30 sekundi nakon što je lopta izvedena s centra, Manchester United je iznudio novi korner. Ponovno ga je izveo Beckham, Sheringham je glavom prebacio na drugu stativu, a zlatna rezerva Solskjaer postavio nogu i ispisao povijest. Šok i nevjerica za Bavarce. Dvije Fergusonove zamjene postigle su dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, a engleska momčad popela se na krov Europe.

Manchester United i Alex Ferguson te su večeri 1999. godine napravili jedan od najvećih preokreta u povijesti nogometa. Od tada pa do danas Crveni vragovi poznati su po svom pobjedničkom mentalitetu i nevjerojatnoj energiji kojom se vraćaju iz mrtvih.

Legendarni Škot ponovno ima svog Solskjaera. U posljednjoj prvenstvenoj utakmici protiv Aston Ville Manchester je na poluvremenu gubio 2-0. Ferguson je uveo Chicharita kojeg su engleski mediji već otpisali s Old Trafforda, a ovaj mu se nije mogao bolje odužiti. Hernandez je zabio dva pogotka i direktno utjecao na još jedan te odveo Crvene vragove do novog preokreta u sezoni, ukupno osmog. Još jednom su pokazali da su veliki miljenici sreće. Hitzfeld i Bayern to su naučili prije 13 godina.

Fergusonov Manchester ove je sezone od 14 dobivenih utakmica osam dobio nakon što je protivnik poveo 1-0. Posljednja momčad koja je naučila da s Unitedom nema opuštanja do 95. minute bila je Aston Villa.

Svi Bayernovi preokreti ove sezone:

Manchester United – Fulham 3:2 (Duff je već u 3. minuti zabio za vodstvo gostiju, no Fulham nije izdržao do kraja)

Southampton – Manchester United 2:3 (Domaćin je dva puta vodio, no Van Persie je u završnici postigao dva pogotka i odveo Crvene vragove do trijumfa)

Liverpool – Manchester United 1:2 (Redsi su poveli golom Gerrarda, ali Rafael i Van Persie su uz veliku sudačku pomoć bili autori preokreta)

Cluj – Manchester United 1:2 (Slično kao protiv Southamptona, Rumunji su rano poveli, a Van Persie s dva pogotka inicirao preokret)

Manchester United – Stoke 4:2 (Braga je na Old Traffordu vodila s 2-0, no Fergusonove 'bebe' preokrenule su utakmicu uz dva pogotka Chicharita)

Braga – Manchester United 1:3 (Portugalci su imali sve u svojim rukama, vodili su do 80. minute 1-0, a onda je ManUtd do kraja zabio čak tri pogotka)