Redsima ide odlično

Preokret Liverpoola u Birminghamu: Gurnuli Villu prema drugoj ligi

Nogometaši Liverpoola dobili su i četvrtu od pet posljednjih premierligaških utakmica pobijedivši u nedjeljnoj utakmici 31. kola Aston Villu u Birminghamu 2:1.

Domaćin, koji je unatoč dvama pobjedama zaredom i dalje u ispadajućoj zoni, u vodstvo je došao pogotkom mladoga belgijskog centarfora Christiana Bentekea. Zabio je sjajni napadač u 31. minuti iz poluvoleja s ruba 16-erca. Bio je to njegov deveti pogodak u posljednjih 11 premierligaških nastupa. Zabio je 11 od ukupno 21 Aston Villina pogotka ove sezone u prvenstvu dodavši još i tri asistencije.

Bóng đá: Aston Villa 1-0 Liverpool (31' Benteke ) by tapchibongda

U birmingemski je klub stigao tek ljetos iz Genka.

Gosti su preokrenuli u drugom poluvremenu pogocima Jordana Hendersona u 47. i Stevena Gerrarda u 60. minuti.

Bóng đá: Aston Villa 1-1 Liverpool (47... by tapchibongda

Henderson je zabio izbivši sam pred golmana Guzana nakon sjajnoga dubinskog proigravanja Philippea Coutinha, dok je Gerrard pogodio iz penala koji je iznudio Luis Suarez. Kapetan je zabio svoj deveti ovosezonski gol u Premierligi, a jednako je toliko puta i asistirao. Igra svoju najproduktivniju sezonu od 2008/09, kada je sudjelovao pri 25 pogodaka svoje momčadi.

AST 1-2 LIV by Samu035

Suarez je pak iznudio peti 11-erac ove sezone, po čemu je vodeći premierligaški igrač. Sve Liverpoolove 11-erce, od kojih niti jedan nisu pucali do 20. kola, ishodio je izvrsni Urugvajac, koji je samo u prvom poluvremenu utakmice na Villa Parku uputio osam udaraca prema domaćem golu. Najproduktivniji je to učinak jednoga premierligaškog igrača ove sezone za 45 minuta.