Ludnica u Rimu

Preokret iz snova: S igračem manje nadoknadili dva gola razlike!

U prvoj utakmici 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je velikim preokretom s igračem manje na svome Olimpicu došao do pobjede 3-2 protiv Cesene…

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili s 2-0 pogocima Adriana Mutua u 14. i Vincenza Iaquinte s bijele točke u 35. minuti. Jedanaesterac je skrivio Abdoulay Konko srušivši Mutua za što je zaslužio izravni crveni karton.

Međutim, ni igrač više, ni činjenica da su prvi put ove sezone postigli više od jednog pogotka u gostima nije pomogla Ceseninim nogometašima da dođu do pobjede. Veliki preokret Rimljana počeo je u 53. minuti kada je iz daljine zabio Hernanes.

Samo sedam minuta kasnije izjednačio je bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić kojem je to četvrti ovosezonski pogodak u Seriji A. asistent za prethodni gol, Čeh Libor Kozak, osigurao je Laziju pobjedu zgoditkom u 63. minuti. Lazio je ovom pobjedom barem privremeno skočio na treće mjesto, dok je Cesena ostala zatočena na pretposljednjem mjestu. (T.S.)

Serie A, 23. kolo:

Lazio - Cesena 3-2 (Hernanes 53, Lulić 60, Kozak 63 / Mutu 14, Iaquinta 35 - 11m)