Premiership

'Svrake' još bez poraza, WBA i Sunderland do velikih pobjeda

U prvoj utakmici 9. kola engleskog Premiershipa nogometaši Wolverhamptona i Swansee su podijelili bodove odigravši 2-2. Za preostala dva boda više moraju žaliti gosti...

Naime, novi prvoligaš Swansea je vodio sve do 84. minute s 2-0, ali su tada gostujući igrači na brzinu primili dva pogotka. Prvo je Doyle u 84. smanjio, da bi u 86. O'Hara postavio konačnih 2-2, s tim da su domaći igrači nadirali i u samoj završnici ogleda, te su mogli doći i do velikog preokreta i pobjede.

Ovako je ostalo 2-2, a Swansea je time došao do prvog boda u gostima. Dosad su na strani odigrali četiri utakmice i sve četiri izgubili. U tih 360 minuta su igrači Swansea postigli samo dva pogotka, jednako kao i u ovih devedeset subotnjih minuta, no za pobjedu su ipak ostali prekratki.

szólj hozzá: W2-2S

Nogometaši Newcastlea nastavljaju s uspjesima u engleskom nogometnom prvenstvu. U 9. kolu pobijedili su kao domaćini Wigan s 1-0. Pogodak vrijedan tri boda ''svrakama'' je donio Yohan Cabaye u 81. minuti. Newcastle je jedna od samo tri momčadi u Premiershipu bez poraza. Sada su se s 19 bodova izjednačili sa Chelseajem na trećem mjestu, dakako, uz utakmicu više.

Sunderland je u gostima svladao Bolton s 2-0. Pobjedu su gosti osigurali u završnici utakmice. Stephane Sessegnon je poentirao u 81. minuti, a Nicklas Bendtner u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ivan Klasnić igrao je za Bolton od 65. minute.

szólj hozzá: A1-2W

Uspješan u gostima bio je i West Bromwich Albion, koji je na Villa Parku svladao Aston Villu s 2-1. Domaćini su poveli u 23. minuti golom Darrena Benta iz penala. No, Chris Herd je u 35. minuti skrivio penal, a potom i zaradio crveni karton. Chris Brunt nije uspio poentirati za goste iz kaznenog udarca, no, kasnije su to učinili Jonas Olsson u 45. i Paul Scharner u 57. minuti, pa je West Bromwich ostvario drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, te odigrao četvrtu utakmicu zaredom bez poraza.

Premiership, 9. kolo (subota):

Aston Villa – West Bormwich Albion 1-2 (Bent 23 – 11 m / Olsson 44, Scharner 57)

Newcastle – Wigan 1-0 (Cabaye 81)

Bolton – Sunderland 0-1 (Sessengnon 81)