Everton izgubio

Premiership: QPR do iznenađujuće pobjede, Swansea do povijesnog boda

Nogometaši Queen's Park Rangersa upisali su debitantsku pobjedu u Premierligi u 2. kolu slavivši iznenađujuće na Goodison Parku na gostovanju kod Evertona s 1-0...

Jedini gol za prvu pobjedu sastava iz zapadnog Londona u elitnom razredu engleskog nogometa nakon 15 godina zabio je Tommy Smith u 31. minuti zavrnuvši loptu u dalji donji kut vratara Tima Howarda s nekih 12-ak metara.

U ostalim dosad završenim utakmicama 2. kola Aston Villa je na svom Villa Parku upisala premijernu pobjedu sezone protiv Blackburna s 3-1, dok su Swansea City i Wigan podijelili bodove na Liberty Stadiumu odigravši 0-0.

Strijelci za pobjedu Aston Ville bili su Gabriel Agbonlahor, Emile Heskey i Darren Bent, a za Blackburn Morten Gamst Pedersen. Junak premijerno osvojenog boda za novog prvoligaša Swanseaja bio je vratar Michael Vorm koji je obranio udarac Bena Watsona s bijele točke u 73. minuti. Utakmica između velškog Swanseaja i Wigana bila je prva ikad odigrana izvan Engleske u povijesti Premierlige.