Real i Modrić izgubili

Težak kiks Atletica na domaćem terenu: Barca ima meč loptu za titulu!

Nevjerojatan rasplet predzadnje runde u Primeri...

Atletico Madrid propustio je na svom terenu s igračem više pobijediti Malagu i iskoristiti kiks Barcelone, koja nije uspjela u gostima svladati slabašni Elche. Razmak između dviju najboljeplasiranih sastava španjolske Primere tako je ostao tri boda u korist Atletica i o naslovu prvaka odlučit će njihov međusobni ogled na Camp Nou u posljednjem kolu.

Atletico je protiv Malage gubio od 66. minute i gola Samuela Garcije, ali im je bod donio Toby Alderweireld osam minuta kasnije. Od 86. minute Malage je igrala bez isključenog Marcusa Angelerija, ali Rojiblancosi nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost za pobjedu.

Barcelona je pak u gostima kod Elchea imala čak 72 posto loptu u svom posjedu, ali uzalud joj sve kad nije uspjela postići pogodak. Elcheu je ovo bila deseta uzastopna domaća utakmica u kojoj nije izgubio.

Rezignirani Real Madrid iznenađujuće je izgubio u gostima kod Celte 2:0, a oba je gola na susretu postigao Charles. Dva ranija uzastopna remija izbacila su Real iz utrke za naslov prvaka, što je iskoristio sastav iz Viga. Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta za Los blancose koji su bili oslabljeni za Cristiana Ronalda i Garetha Balea.

Poražena je i Sevilla Ivana Rakitića. Golom Sergija Escudera savladao ju je Getafe s minimalnih 1:0 u utakmici u kojoj Rakitić nije zaigrao za gostujući sastav dok je Sammir odradio posljednjih 25 minuta za domaćina.

Betis se u posljednjoj domaćoj utakmici sezone oprostio od vlastitih gledatelja sa 4:3 pobjedom protiv Valladolida. Usprkos pobjedi Betis je u drugu ligu skliznuo još davno, a preostala dva putnika u Segundu još se ne znaju, iako su najizgledniji kandidati Osasuna i Valladolid.

Primera, 37. kolo:

Atletico Madrid - Malaga 1:1 (Alderweireld 74 / Garcia 66)

Celta - Real Madrid 2:0 (Charles 43, 64)

Elche - Barcelona 0:0

Espanyol - Osasuna 1:1 (Colotto 21 / Acuna 44)

Getafe - Sevilla 1:0 (Escudero 70)

Granada - Almeria 0:2 (Verza 11-m, Parreu 83-11m)

Betis - Valladolid 4:3 (Pena 6-ag, Molina 54, Martin 76, Juanfran 90 / Guerra 1, 59-11m, Pena 51-11m)

Athletic (B) - Real (S) 1:1 (Muniain 49 / Agirretxe 75)