Autogol i crveni karton

Pranjićev Sporting šokantno izgubio u velikom derbiju protiv Benfice!

U velikom lisabonskom derbiju, 287. po redu, momčad Benfice je slavila na stadionu Jose Alvalade kod Sportinga s 3-1 čime je osigurala skok na prvo mjesto na ljestvici…

Bivši hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta u momčadi Sportinga koja je povela u 30. minuti preko Rickyja van Wolfswinkela, te je vodstvo držala sve do 58. minute. Tada je Argentinac Marcos Rojo autogolom poravnao na 1-1.

Khalid Boulahouz u 80. minuti je dobio crveni karton, jer je rukom očistio loptu s gol-crte. Paragvajac Oscar Cardozo je poentirao s bijele točke za vodstvo gostiju, a onda je u 86. minuti nakon ubacivanja Salvija zabio glavom svoj drugi gol na utakmici i riješio sve dvojbe.

Momčad Sportinga, koja bilježi najlošiji ulaz u sezonu u zadnjih 80 godina, u prvom je dijelu odigrala najbolje poluvrijeme ove sezone. Benfica je svejedno u nastavku bila bolja i zasluženo se dokopala 126. pobjede u derbijima sa Sportingom, te je preskočila Porto na prvom mjestu ljestvice. Obje momčadi imaju po 29 bodova i gol-razliku +21, ali je Benfica vodeća jer je postigla jedan gol više od Porta. Sporting je na razočaravajućem 9. mjestu sa samo 11 bodova.

Trećeplasirana Braga (20 bodova) također je bila uspješan gost u ponedjeljak u 11. kolu. U potpunosti je nadigrala i lakoćom svladala domaću Academicu s 4-1.