Treneri izabrali

Poznata imena trojice najboljih: Tko je igrač godine?

Poznata su imena trojice nogometaša koji su ušli u finalni krug izbora za najboljeg europskog igrača godine pod okriljem UEFA-e. To su Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Andres Iniesta...

Spomenuti trio zaslužio je najviše glasova među 53 sportska novinara koji su predstavljali svaku pojedinu zemlju članicu UEFA-e.

Četvrti u izboru završio je Juventusov playmaker Andrea Pirlo s 90 poena, a peti Barcelonin Xavi s 57 poena. Iza njih su se redom do desetog mjesta poredali Iker Casillas, Didier Drogba, Petr Čech, Falcao i Mesut Özil.

Preostala trojica finalista, među kojima su najviše glasova osvojili Ronaldo i Messi, sada ulaze u posljednji, odlučujući krug glasanja u Monacu, čiji će rezultati biti poznati prilikom izvlačenja ždrijeba skupina Lige prvaka 30. kolovoza.

Podsjećamo, prošle je godine dobitnik ove nagrade bio Messi, a na širem popisu kandidata za dobitnika u sezoni 2011/12 bio je i hrvatski veznjak Luka Modrić.(TS)