Nesavladivi as

Povijesni dan za Real i Casillasa: Iker oborio rekord kluba!

Vratar madridskog Reala Iker Casillas produljio je svoj niz bez primljenog pogotka na 682 uzastopne minute.

Dodatno je tako poboljšao svoj osobni rekord (prethodni mu je bio 520 minuta bez primljenog gola) i tako postavio novi klupski rekord skinuvši bivšeg Realovog vratara Paca Buya koji sezone 1994/95 nije primio gol 658 uzastopnih minuta.

Modrić na poštedi: Real minimalno do polufinala Kupa!

U uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa kralja protiv Espanyola (1:0 pobjeda Reala) Casillas je prvo srušio rekord Josea Araquistaina (613 minuta iz sezone 1963/64), pa onda kasnije i onaj Buyov. Od 27. studenog prošle godine Real Madrid sa Casillasom na vratima nije primio gol. Posljednji mu je zabio igrač Galatasaraya Umut Bulut u Ligi prvaka u utakmici koju je Real u Madridu dobio 6:1.

Casillas ove sezone od trenera Carla Ancelottija prilike dobiva u Kupu kralja i Ligi prvaka, dok u Primeri na Realovim vratima stoji Diego Lopez. Ukupno je dosad skupio 12 ovosezonskih nastupa i pritom čak devet puta sačuvao mrežu netaknutom.