Junak Cigarini

'Potres' na San Siru: Atalanta šokirala Milan uoči Lige prvaka!

Nogometaši Milana upisali su novi minimalni domaći poraz u prvenstvu. Nakon Sampdorije u 1. kolu, u trećem je u Milanu tri boda uzela i Atalanta...

Imali su igrači Massimiliana Allegrija i posjed lopte i konkretnije prilike, ali ništa nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Trenutak inspiracije Luce Cigarinija, u 64. minuti susreta, bio je dovoljan da gosti stignu do prva tri boda ove sezone, a Milan upiše drugi domaći poraz.

German Denis dao je jednu loptu Cigariniju na vrh šesnaesterca, a ovaj ju lijevom nogom savršeno poslao u donji lijevi kut vratara Christiana Abbiatija. Unatoč velikom pritisku do kraja utakmice i sudačkoj nadoknadi od čak sedam minuta, Milan do gola nije stigao.

AC Milan 0-1 Atalanta by simaotvgolo12

Recimo da je Atalanta ovom pobjedom izašla iz bodovnog minusa u koju ju je ubacio Disciplinski odbor Talijanskog nogometnog saveza zbog umiješanosti u namještanje utakmica. Atalanta je u novu sezonu krenula s dva boda minusa.

U drugoj subotnjoj utakmici 3. kola Serije A Palermo i Cagliari odigrali su 1-1 na stadionu Renzo Barbera u Palermu. Igor Budan na klupi je prosjedio čitav tijek utakmice. (TS)