Drugi gol pravo remek-djelo

Poruka za izbornika: Petrić zabio dva gola u debiju za Fulham!

Mladen Petrić postigao je dva pogotka za Fulham u dvoboju s Norwichom na otvorenju nove sezone Premier lige...

Petrić je u ljetnom ovom prijelaznom roku stigao u londonski klub iz Hamburger SV-a, a s ova dva gola poslao je jasnu poruku izborniku hrvatske reprezentacije Igoru Štimcu kako još nije za „staro željezo“. Fulham je pobijedio Norwich 5:0, a Petrić je postigao drugi i treći pogodak za svoju momčad, dok je kod četvrtog bio asistent. Drugi Petrićev pogodak pravo je malo remek-djelo, doduše uz malu pomoć obrambenog igrača kojeg je lopta okrznula.

Fulham vs Norwich city (18.08.2012... by dinocro6

Fulham je pred svojim navijačima poveo u 26. minuti pogotkom Damiena Duffa kojeg je dugom loptom pronašao John Arne Riise. Petnaest minuta kasnije Duff je iz kornera asistirao Petriću koji je glavom pogodio za 2-0. Gosti su izbacili loptu, ali dojam je da je prije toga prešla crtu, a tako je pokazao i pomoćni sudac.

U 54. minuti Petrić je sjajno opalio ljevicom, s otprilike 25 metara iskosa, a lopta je uz odbijanac završila u mreži Norwicha. Ni tu nije bio kraj Petrićevoj velikoj predstavi. U 66. minuti je petom gurnuo loptu kroz noge svome čuvaru i asistirao Alexandru Kacaniklicu za 4-0. Odmah nakon toga je izašao iz igre uz ovacije tribina na kojima je bio i Alex Ferguson čiji Manchester United u idućem kolu dočekuje upravo Fulham.

''Cottagersi'' su do kraja postigli i peti pogodak. Precizan je s bijele točke bio Steve Sidwell poslije prekršaja Michaela Turnera na Hugu Rodallegi.

Petrić: Sretan sam, stvarno smo bili dobri danas

Velikim je zadovoljstvom zračio hrvatski nogometaš Mladen Petrić nakon debija iz snova u Premierligi. Njegov je Fulham u 1. kolu pobijedio Norwich s 5-0, a 31-godišnji je napadač postigao dva pogotka i jednom asistirao.

"Iznimno sam sretan. Ne samo zbog svoje igre, već zato što smo imali nevjerojatan start što će biti iznimno bitno i za nastavak sezone", naglasio je Petrić.

"Svi smo odigrali vrlo dobru utakmicu. Branili smo se dobro, mislim da je Norwich imao samo jednu ili dvije prilike za pogodak. A uz to smo zabili pet golova što znači da smo stvarno bili dobri danas. Drago mi je da nismo primili gol, a posebno mi je drago što je Alex Kananiklic postigao svoj prvi pogodak. Sretan sam što sam mu asistirao, ali važnije od svega je da smo osvojili tri boda i da je cijela momčad odigrala dobro."

Osvrnuo se Petrić i na sjajnu atmosferu na Craven Cottageu koju je prvi put iskusio u dresu HSV-a u polufinalu Europa lige prije dvije godine.

"Navijači su bili odlični. Dobar je osjećaj bio imati ih na svojoj strani, za razliku od moga posljednjeg dolaska ovamo. Radujem se novoj utakmici na Cottageu."

Za kraj je Petrić poručio kako momčad ne smije upasti u euforiju nakon uvjerljivog ulaska u novu sezonu.

"Dala nam je ova pobjeda puno samopouzdanja, ali više bih volio da u sljedećih pet utakmica pobijedimo s 1-0 nego da nakon današnjih 5-0, sljedeći tjedan izgubimo. Jasno je da će sljedeći tjedan Manchester United biti veliki izazov i da nećemo moći odigrati svaku utakmicu kao danas. No, bila je ovo važna pobjeda i nadam se da možemo nastaviti tako."