Nesretni dan za favorite

Porazi Lyona i Marseillea, pomor favorita dovršila Nica!

Subotnji program 26. kola francuskog nogometnog prvenstva nije bio sretan za favorite. Lyon je poražen na gostovanju kod Nancyja 2-0, dok je vodeći Montpellier odigrao tek 1-1 u gostima protiv Dijona...

Bez Dejana Lovrena u kadru Lyon je pružio blijedu igru kod Nancyja. Domaća je momčad bila aktivnija u suparničkoj polovici, više je pokušavala i prijetila i bolju je igru okrunila u 66. minuti kada je Huga Llorisa probio Sebastian Puygrenier, da bi devet minuta kasnije Djamel Bakar potvrdio tek šestu ovosezonsku pobjedu Nancyja i čak deseti poraz Lyona, koji je u posljednja tri prvenstvena kola osvojio tek jedan bod.

Aktualni francuski prvak Lille prosuo je vodstvo 2-0 protiv pretposljednjeg Auxerrea u samo pet minuta u završnici susreta. Vodili su 2-0 dvama golovima Edena Hazarda iako su od 41. minute igrali bez isključenog Maura Cetta. Kada je odnos snaga na travnjaku poravnat isključenjem Auxerreovog Anthonyja La Talleca u 67. minuti, činilo se da je Lille na milimetar do pobjede. No, gosti su mislili drugačije i preko Ben Sahara i Cedrica Hengbarta došli su do vrijednog boda.

Tek drugi ovosezonski poraz na Veldromeu Marseille je doživio od Toulousea 1-0. Gol vrijedan tri boda zabio je Aymen Abdennour u 66. minuti glavom iz sredine kaznenog prostora u gornji desni kut.

Montpellier se kod Dijona morao spašavati poraza u posljednjim trenucima. Naime, gubili su golom Gaëla Kakute od 67. minute, a bod im je donio Jonathan Tinhan dvije minute prije kraja susreta.

Sada Montpellier ima dva boda više od drugoplasiranog PSG-a koji pobjedom u sutrašnjem dvoboju protiv Ajaccioa može izbiti na čelo prvenstvene ljestvice.

U zadnjem subotnjem ogledu 26. kola Le Championnata nogometaši Nice ostvarili su prvi gostujući trobod ove sezone. Slavili su u Bordeauxu s 2-1.

Momčad koja je do prošlog kola i poraza kod lidera prvenstva Montpelliera (1-0) bila bez poraza u 2012. godini sve je te dobre rezultate kompromitirala domaćim porazom od najlošijeg gosta u ligi, sastava Nice.

Seriju odličnih igara okrunjenih pobjedama protiv Lillea i Lyona, drugim uzastopnim porazom „žirondinci“ su bacili u drugi plan, dok je Nica nakon samo tri remija iz 12 gostovanja konačno uhvatila puni plijen izvan domaćeg stadiona zahvaljujući kojem je pobjegla iz zone ispadanja.

Unatoč izrazitoj dominaciji u posjedu lopte od 70 naspram 30 posto, Nica je golovima Monzona s bijele točke u 18., te Abrahama u 39. minuti prvo poluvrijeme okončala s velikom prednošću od 2-0. U nastavku je Bordeaux uspio tek smanjiti golom Planusa u 67. minuti.

Uz poraze Lyona i Marseilla, te remije Lillea, Montpelliera i sada Bordeauxa, ostalo je na PSG-u da očuva čast favorita u 26. kolu. Parižani i nemaju tako zahtjevan zadatak jer im na Park prinčeva u nedjelju dolazi Ajaccio, a imaju i prigodu pobjedom ponovno zasjesti na čelo ljestvice pa motiva ne bi trebalo nedostajati.

Premda, treba reći da je Ajaccio u zadnjih šest ligaških utakmica doživio samo jedan poraz, a prilikom zadnjeg gostovanja kod PSG-a slavili su s 4-2...