'Topnici' u krizi

Poraz Tottenhama nakon maratona, Arsenal se 'mučio' protiv četvrtoligaša!

Nogometaši Tottenhama završili su svoje natjecanje u Carling Cupu već u 3. kolu.

Bolji od "spursa" bio je Stoke City koji je nakon maratona slavio poslije boljeg izvođenja penala sa 7-6.

Nakon što se u regularnih 90 minuta kao i 30 minuta produžetaka mreže na Britanniji nisu tresle, pristupilo se lutriji jedanaesteraca u kojoj je uspješniji bio domaćin. Kod Tottenhama je uspješno penal za poravnanje na 3-3 izveo Vedran Ćorluka, jedini hrvatski reprezentativac koji je zaigrao za "spurse". Luka Modrić i Niko Kranjčar nisu bili niti na klupi. U osmoj seriji udarac Massima Luonga zaostavio je vratar Stokea Thomas Sorensen i odveo svoju momčad dalje.

Arsenal je na Emiratesu loše otvorio susret protiv četvrtoligaša Shrewsbury Towna, ali je uspio preokrenuti utakmicu i na kraju slavio s 3-1. James Collins doveo je goste u vodstvo u 16. minuti, ali su golovima Kierana Gibbsa, Alexa Oxladea-Chamberlaina i Yossija Benayouna prošlogodišnji finalisti stigli do trijumfa.

Manchester United lako je s 3-0 uz dva gola Michaela Owena i jednim Ryana Giggsa slavio na gostovanju kod drugoligaša Leedsa, dok je u susretu premierligaša Bolton bez Ivana Klasnića u kadru slavio na gostovanju kod Aston Ville s 2-0.