Dembele zabio u debiju

Poraz Evertona nakon niza od 11 utakmica, Spursi opet podbacili

Nakon što je West Ham s laganih 3-0 pobijedio Fulham, u nastavku subotnjeg programa su odigrane još četiri utakmice 2. kola engleskog Premiershipa...

Subotnji program će, pak, zaključiti ogled prvaka Manchester Cityja i Queens Park Rangersa, a od gotovih susreta prvo izdvojimo poraz Evertona. Momčad iz Liverpoola je gostovala kod West Bromwicha, te je poražena s 2-0. Bio je to Evertonu prvi poraz nakon niza od 11 utakmica bez izgubljene utakmice u Premiershipu.

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić je za Everton odigrao svih 90 minuta, ali je kao i suigrači ostao bez rješenja za domaću obranu. Oba je gola West Bromwich zabio u drugom dijelu - Long u 66. i McAuley u 82. minuti.

Tottenhamu ne ide na startu prvenstva, pa je tako uzeo samo bod na White Hart Laneu protiv Norwicha (1-1). No, dobro je Tottenham i prošao jer su gosti bili ukupno bolji, makar su do boda došli izjednačujućim golom u 85. minuti (Snodgrass). Recimo da je strijelac za Tottenham bio debitant, Belgijanac Moussa Dembele. Drugi je debitant u povijesti Tottenhama koji je zabio na vlastitoj premijeri u Premiership eri (prvi je bio Mido, 2005. godine).

szólj hozzá: Tottenham vs Norwich 1:1 MATCH HIGHLIGHTS

Inače, Tottenham je utakmicu završio sa desetoricom na travnjaku jer je u finišu pocrvenio Huddlestone.

Sunderland je s dva gola Škota Fletchera, novog pojačanja, došao do boda (2-2) kod Swansee, a isti je rezultat ostvaren u utakmici Wigana i Stokea. (TS)