Bundesliga

'Poljska' Borussia deklasirala HSV u gostima!

U 18. kolu njemačke nogometne Bundeslige aktualni prvak, Borussia Dortmund, je na Imtech Areni deklasirao domaći HSV s 5-1...

Bundesligaški klub hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića, kao i potencijalnog "vatrenog" Ive Iličevića, upisao je prvi poraz u ligi od dolaska novog trenera, Thorstena Finka, na klupu.

Sve je nizbrdo za domaćine krenulo već u 16. minuti kada je Kevin Großkreutz, na asistenciju Shinjija Kagawe, zabio za vodstvo gostiju. Svega 21 minutu kasnije već je bilo 2-0, a pogodak, svoj 13. ove sezone, postigao je Poljak Robert Lewandowski. S dva gola prednosti se otišlo na predah.

U nastavku je drugi Poljak Jakub Błaszczykowski s dva uzastopna pogotka u 58., odnosno 76. minuti, podigao rezultat na 4-0, da bi u 83. ponovno Lewandowski zabio posljednji gol aktualnih prvaka za 5-0.

szólj hozzá: HSV vs Dortmund 1:5 GOALS

Počasni gol za domaćine u 86. minuti zabio je Peruanac Paolo Guerrero. Hrvatski reprezentativac Petrić ušao je u igru u nastavku utakmice umjesto srbijanskog igrača Gojka Kačara, dok Ivo Iličević nije ni bio u sastavu zbog ozljede. U pobjedničkoj momčadi Ivan Perišić nije ulazio u igru.

Ovom pobjedom Borussia se izjednačila na vrhu ljestvice Bundeslige zajedno sa Bayernom i Schalkeom. Sve tri momčadi imaju po 37 bodova, dok četvrta Borussia Mönchengladbach zaostaje svega jedan bod.

Bayer Leverkusen i Mainz će kasnijom utakmicom kompletirati 18. kolo njemačkog prvenstva.

Bundesliga, 18. kolo:

HSV - Borussia Dortmund 1-5 (Großkreutz 16, Lewandowski 37, 83, Błaszczykowski 58, 76-11m)