Ukrajinska liga

Pogodak Eduarda u uvjerljivom slavlju Šahtara

Momčad iz Donjecka je u 7. kolu ukrajinske nogometne lige na svom terenu s 3-0 svladala Iličevac, a prvi gol djelo je hrvatskog reprezentativca Eduarda...

U utakmici protiv Iličevca Eduardo je dobio priliku zaigrati od prve minute, te je na ukazanom povjerenju treneru uzvratio pogotkom već u 6. minuti. Teixera je u 30. povisio na 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Seleznjov u 50. minuti. Kada je sve već bilo rješeno u 61. minuti Eduarda je zamjenio Costa, a naravno da je kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna odigrao cijeli susret.

U dvoboju Vorskle i Dnjepra koji je završio bez golova hrvatski reprezentativac Ivan Strinić je za Dnjipro odigrao svih 90 minuta na poziciji lijevog krila, dok Nikola Kalinić nije bio u kadru zbog crvenog kartona dobivenog u prošlom kolu protiv Šahtara.