Možda dogovara posao

Pogledajte zbog kakvog je talenta potjerani Portugalac potegnuo čak do Barcelone!

Portugalski nogometni stručnjak Andre Villas-Boas, koji je otpušten prije manje od mjesec dana s mjesta menadžera Chelseaja, prisustvovao je utakmici španjolske druge lige (Segunda Division) između Barcelone B i Alcoyanu...

Portugalac, koji je s 33 godine osvojio s Portom naslov pobjednika Europske lige prošle sezone, nedjeljnu je večer proveo u Barceloni gledajući mlade zvijezde B momčadi trenutno najboljeg svjetskog kluba Barcelone.

Katalonski B sastav slavio je s 2-1 protiv Alcoyana zahvaljujući pogocima Rodrija i Dongoua, koji su preokrenuli rano vodstvo gostiju (Gato 9. minuta).

Villas-Boas je tako imao priliku na djelu vidjeti mlade nade poput Meksikanca Jonathana Dos Santosa, Sergija Roberta i Gerarda Deulofeua, ali i 16-godišnjeg napadača Jeana Mariea Dongiu, koji je postigao pobjednički pogodak za Barcelonu i to samo osam minuta nakon što je ušao na travnjak pri rezultatu 1:1.

Mladi kamerunski napadač doveden je u katalonski klub putem zaklade Samuela Eto'a i već se nekoliko godina spominje kao jedan od najvećih talenata koji dolaze iz ugledne Barcine škole, La Masije, o kojoj smo nedavno pisali. Dongou je inače za B momčad Barcelone zabilježio osam nastupa. (M.I./TS)