Pogledajte respektabilne poteze

Mladi Francuzi oduševili nogometni svijet!

Na Svjetskom kupu U-17 reprezentacija Francuska je pobijedila Argentinu 3:0...

Mlada francuska reprezentacija do 17 godina upisala je uvodnu pobjedu na Svjetskom kupu u Mexicu. U prvom kolu skupine B, Francuzi su s uvjerljivih 3:0 svladali Argentinu. Dvostruki strijelac za francusku reprezentaciju bio je Benzia, koji je argentinsku mrežu zatresao u 35. i 45. minuti. U 38. je pogodak za vodstvo 2:0 postigao Haller.

Prvi pogodak je bio itekako zaslužen jer je naime Lenny Nangis odradio sjajan dribling po desnoj strani terena, potom je precizno dodao Yassineu Benzii, koji pogađa kut mreže. Nangis je sudjelovao i kod drugog gola, a posao je završio Sebastien Haller. Benzia je potom pred sam kraj prvog poluvremena postavio konačnih 3:0. Iako su dosta toga promašivali, mladi Francuzi pokazali su da su velike nade francuskog nogometa i seniorske reprezentacije.

Francuska u idućem kolu igra s Japanom 21. lipnja, a Argentina protiv Jamajke.