Žali se na suce

Pogledajte što je Messi 'zapucao': Hoće li to stajati Barcu naslova?

U 21. kolu Primere Real Madrid došao je do pobjede (3:1) protiv Zaragoze, dok je Barcelona remizirala (0:0) u Villarrealu...

Time su Madriđani otišli na plus sedam bodova razlike u odnosu na svojeg najljućeg suparnika, pa se čini da je pitanje prvaka već riješeno.

Barcelona ponovno nije uspjela postići pogodak na gostovanju, no u posljednjih desetak minuta imala je barem dvije odlične šanse. U 78. Minuti Cesc Fabregas pogodio je gredu, dok je Lionel Messi devet minuta kasnije, dakle u samom finišu utakmice promašio čisti „zicer“. Nakon sjajne asistencije Alexisa, izašao je Messi potpuno sam pred vratara Villrreala Diega Lopeza, odlučio se Argentinac za lob, no lopta je prošla pokraj gola.

Nakon utakmice Messi se obrušio na glavnog suca utakmice Joséa Antonia Teixeiru Vitienesa koji je podijelio sveukupno sedam žutih kartona na utakmici, od toga četiri igračima Villarreala i tri igračima Barcelone.
„Ne volim govoriti o sucima, ali ponekad su arogantni i stalno prijete s kartonima“, kazao je Messi očito nezadovoljan suđenjem na El Madrigalu.

Nezadovoljstvo suđenjem takošer su iskazali Xavi i Victor Valdes:
„Imam osjećaj da nas sudačke nepravde pogađaju češće nego ostale klubove“, kazao je Xavi, a vratar Barce bio je još eksplicitniji:
„Tijekom sezone nisu kažnjavale oštre startove nad našim igračima. Najbolji je primjer Iniesta koji je ozlijeđen u susretu s Realom.“

Na ove izjave zasigurno bi imali što reći i igrači Villarreala koji su u 47. minuti tražili jedanaesterac nakon starat Sergija Busquetsa na Borji Valeru, ali sudac se nije oglasio.
Messi tvrdi kako utrka Reala i Barce za titulu prvaka nije riješena.
„Mi nećemo odustati, pa tek je počeo drugi dio sezone, još je puno bodova u igri“, zaključio je najbolji nogometaš na svijetu.