A trebao zabiti

Pogledajte skupi promašaj zvijezde Zenita!

U subotu je nastavljeno rusko nogometno prvenstvo, a najzanimljivija utakmica bio je derbi dvije vodeće momčadi lige, moskovskog CSKA i Zenita iz St. Peterburga u Moskvi.

Utakmica je završila remijem 2:2, ali je rezultat mogao možda biti i drugačiji da je momčad Luciana Spallettija bio precizniji već na početku utakmice. Naime, na startu sedme minute,

Roman Shirokov promašio je zbilja nevjerojatnu priliku za vodstvo 2:0. 30-godišnji ruski reprezentativac kod jedne je akcije gostiju ostao sam pred vratima i uspio je dohvatiti odlično dodavanje suigrača Aleksandra Kerzhakova, ali je glavom pogodio stativu, iako je neometano mogao samo lagano poslati loptu u mrežu za rano vodstvo 2:0.

Gosti su inače, poveli već u prvoj minuti utakmice preko Kerzhakova, a Moskovljani su uspjeli izjednačiti u 17. minuti, Kerzhakov je ponovno u 56. vratio vodstvo Zenitu, a konačnih 2:2 postavio je Musa.

Da nije bilo skupog promašaja Shirokova, Zenit je mogao i do pobjede, kojom bi povećao prednost pred Moskovljanima na osam razlike, umjesto sadašnjih plus šest.

Ipak, Shirokovu se nema što za zamjeriti jer je u vrlo dobroj formi. U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Benfice postigao je dva pogotka, a upisao se u strijelce i u prošlotjednoj prijateljskoj utakmici Danske i Rusije.