Drama u Glasgowu

Pogledajte sjajan gol, 'penal' u završnici i 'ludilo' Celticova trenera!

Nogometaši Heartsa izborili su finale Škotskog kupa nakon što su na Hampden Parku s 2-1 bili bolji od Celtica...

Rudi Skacel i Craig Beattie pogurali su svojim golovima Hearts u finale i to protiv momčadi koja u domaćem prvenstvu ima 33 boda više. Ovim porazom nestao je Celticov san o dvostrukoj kruni, ali mora se reći sasvim zasluženo.

Hearts je tijekom cijelog dvoboja bio bolji i bila bi velika nepravda da je momčad iz Glasgowa izborila finale. Skacel je doveo "goste" u vodstvo u 47. minuti utakmice nakon sjajne akcije koju treba pogledati, a onda je tri minute prije kraja Gary Hooper doveo Celtic nadomak produžetka. No u 90. minuti je Heartsu dodijeljen jedanaesterac koji je Craig Beattie pretvorio u vodstvo, a ujedno i prolaz u finale.

Neil Lennon, menadžer Celtica, nije izdržao. Nakon utakmice se okomio na glavnog suca utakmice Euana Norrisa. Lennonu su se u "verbalnoj paljbi" na suca pridružili i igrači Celtica. Sve je trajalo barem jednu minutu. Lennon je najviše protestirao zbog sporne situacije u šesnasestercu Heartsa kada je igrača Heartsa pogodila lopta u ruku, ali sudac se nije oglasio.

Hearts je izborio priliku boriti se za prvi kup nakon 2006. godine, a kao posljednja stepenica na tom putu stoji Hibernian. Utakmica je na rasporedu idućeg mjeseca. (TS)