Uvjerljivi Bavarci

Mandžo počeo trpati: Pogledajte novi pogodak u dresu Bayerna!

Nogometaši minhenskog Bayerna su u utorak, u Pekingu, odigrali prijateljsku utakmicu protiv tamošnje momčadi, Bejing Guoan, te su slavili sa čak 6-0...

Nisu imali igrači Bayerna milosti prema svom domaćinu, nakon osamnaest kola petoplasiranoj momčadi kineskog prvenstva. Po tri gola u svakom poluvremenu je Bayern zabio domaćem sastavu, a među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Mario Mandžukić. Bio je hrvatski reprezentativac strijelac u 79. minuti za tadašnjih 5-0, a samo minutu kasnije je Mario Gomez zabio za konačnih 6-0.

Drugi je to Mandžin pogodak nakon što se u strijelce upisao i za vrijeme priprema u Italiji, protiv selekcije Trentina. Mandžukić je u Bayernovoj formaciji 4-2-3-1 igrao kao krilni napadač uz lijevu aut-liniju.

Jedini dvostruki strijelac na ogledu je bio ovoljetno pojačanje Bayerna, povratnik u sastav Claudio Pizarro, dok su se još u strijelce upisali Arjen Robben i Thomas Müller. (TS)

Prijateljska utakmica:

Bejing Guoan - Bayern 0-6 (Pizarro 8, 44, Robben 13, Müller 74, Mandžukić 79, Gomez 80)