Pretrčao 50 metara s loptom

Pogledajte novi sjajan pogodak brazilskog velemajstora!

U brazilskoj nogometnoj Seriji A je u noći sa srijede na četvrtak odigrana većina utakmica 24. kola. Favoriti za vrh ljestvice su imali uspješan dan...

Tri od četiri prvoplasirane momčadi su upisale tri boda, pa je tako Fluminense u gostima pobijedio Portuguesu 2-0, Atletico Mineiro je kao domaćin bio bolji od Sao Paula 1-0, dok je Vasco da Gama bio najuvjerljiviji s 3-1 protiv Palmeirasa na domaćem travnjaku.

Vrh i dalje drži Fluminense sa 53 boda, a ovom prilikom je dobio neugodnog domaćina Portuguesu i time došao do trećeg uspjeha zaredom. Golovi su padali u zadnjem periodu ogleda, pa je tako Jean pogodio u 74., a Wellington Nem samo dvije minute kasnije.

Atletico Mineiro ima dva boda manje od Fluminensea, ali i utakmicu manje. Protiv Sao Paula nije Atletico imao laganu utakmicu, ali jedan pogodak (Leonardo u 62.) je bio dovoljan za novi domaći uspjeh. Bila je to jubilarna deseta domaća pobjeda Atletica na domaćem terenu ove sezone, što je ujedno i rekord lige.

Vasco je s 3-1 pobijedio Palmeiras, a junak utakmice je bio Juninho Pernambucano, nekadašnji as Lyona. Zabio je jedan pogodak i asistirao iz slobodnog udarca.

Santos je golovima u zadnjih pet minuta s 2-0 pobijedio Flamengo pred svojim navijačima. U 85. je zabio 16-godišnji Victor Andrede, dok su u 87. navijači proslavljali Neymara. Ovaj je pretrčao skoro 50-ak metara s loptom, prošao jednog obrambenog igrača, te potkopao loptu, prebacio suparničkog vratara Felipea za lijepi pogodak i konačnih 2-0.

Brazilska Serie A, 24. kolo:

Corinthians - Ponte Preta 1-1 (Emerson Sheik 90 / Tiago Alves 68)

Portuguesa - Fluminense 0-2 (Jean 74, Wellington Nem 76)

Figueirense - Cruzeiro 2-0 (Joao Paulo 35, Aloisio 86)

Sport Recife - Bahia 1-1 (Hugo 5 / Helder 84)

Atletico Goianiense - Coritiba 1-2 (Patric 11 / Robinho 1, Deivid 59)

Vasco da Gama - Palmeiras 3-1 (Tenorio 30, Nilton 52, Juninho Pernambucano 72 / Luan 24)

Atletico Mineiro - Sao Paulo 1-0 (Leonardo 62)

Santos - Flamengo 2-0 (Victor Andrade 85, Neymar 87)