Atipično za njega

Pogledajte Mourinha u rijetko viđenom 'elementu', slavio i Ronaldo!

Jose Mourinho proteklih je dana, po prvi puta otkako je u Madridu, ozbiljno kritizirao svoje pulene zbog slabih igara i rezultata...

Portugalac je iznenadio mnoge sastavom s kojim je krenuo na Manchester City. Na klupi su ostali Ramos umjesto kojeg je kao stoper zaigrao mladi Varane, te Ozil i Modrić, za koje nije bilo mjesta u 'čistih' 4-3-3 s defenzivnom trojkom Khedira-Xabi Alonso-Essien u sredini terena.

Veći dio susreta Real je dominirao i tražio pogodak, no bilo je to jalovo i ipak daleko ispod mogućnosti aktualnog španjolskog prvaka. Šokirao je domaće gol Džeke za 0:1, a pogotovo onaj Kolarova za 1:2 pet minuta prije kraja... Ukazao se potom Mourinhov joker Benzema koji je zabio za 2:2, da bi u posljednjim trenucima Cristiano Ronaldo naciljao za rijetko viđeni preokret...

Mourinho je, atipično za njega, 'poludio' od sreće. Utrčao je na teren, točnije uklizao na koljenima i slavio slatku, ali i super bitnu pobjedu. Proslavu Mourinha pogledajte OVDJE!

''Da smo izgubili ovu utakmicu, ja bih opet bio ponosan na svoju momčad'', izjavio je Jose Mourinho nakon pobjede.

''Dobro je, DNA moje momčadi se vratio. Real Madrid može izgubiti utakmicu, Mourinho može izgubiti utakmicu, moji igrači mogu izgubiti. Mogli smo izgubiti ovu utakmicu, ja bih svejedno bio ponosan. Ali, ne smijemo gubiti utakmice kao što smo gubili od Seville ili Getafea. Zato sam ja večeras sretan čovjek, jer se DNA moje momčadi vratio'', izjavio je Portugalac nakon susreta u kojoj je njegova momčad dva puta gubila, ali su Benzema u 87. i Cristiano Ronaldo u 90. minuti kreirali preokret.

''Moji igrači pokazali su da mogu kada hoće. Ako žele biti vrhunski profesionalci koji respektiraju povijest Real Madrida, oni to mogu u svakoj utakmici, a ne samo protiv Manchester Cityja ili Barcelone. Pokazali su to prošle sezone. Da sam trener nekog manjeg kluba, prihvatio bih realnost da češće gubim utakmice, ali ako vodim Real Madrid, onda to ne mogu prihvatiti. Vrlo sam zadovoljan sa zalaganjem i trudom mojih igrača. Ovo je velika pobjeda protiv velikog suparnika. Odigrali smo bolju utakmicu od Manchester Cityja. Od prve minute krenuli smo na pobjedu i mislim da smo na kraju zaslužili pobijediti'', rekao je Mourinho.

Njegov sunarodnjak Cristiano Ronaldo, koji je ovoga puta itekako slavio pogodak u 90. minuti za pobjedu svoje močadi, izjavio je:

''Bila je to vrlo dobra utakmica. Već u prvom poluvremenu stvorili smo veliki broj prilika koje nismo iskoristili. Drugo poluvrijeme je bilo perfektno. Od početka do kraja smo ulagali veliki napor za osvajanje tri boda. Znali smo da možemo pobijediti. Moj gol i slavlje? Slavim kada moram slaviti'', rekao je Ronaldo.