Adio titulo

Pogledajte kobnu grešku Lovrena: Nokautirani Lyon ostao bez naslova

Senzacionalan je domaći poraz, od 18. momčadi prvenstva, doživio Lyon u nedjelju navečer.

Slavili su gosti 2:1, a jedan od zaslužnijih za poraz hrvatski je reprezentativac Dejan Lovren koji je u 88. minuti izgubio loptu u trku i duelu s Poujolom. Ovaj je potom kroz noge 24-godišnjeg stopera asistirao za strijelca Bakambua.

Gosti su inače na travnjaku kod, do ovog kola drugoplasirane momčadi prvenstva, vodili od 50. minute pogotkom Sioa, a osamnaest je minuta kasnije izjednačio Bafetimbi Gomis.

Ovom je pobjedom momčad Sochauxa, sada 17-plasirana na ljestvici, postala jedina momčad koja je ove sezone u Le Championnatu pobijedila sve četiri vodeće momčadi: PSG, Marseille, Lyon i St. Etienne.

Nogometaši Marseillea ranijom su gostujućom pobjedom kod Nice preuzeli drugo mjesto na ljestvici.