Di Natale zabio u jubilarnoj utakmici

Pogledajte kakvu je 'golčinu' Diamanti sprašio Kelavi!

Nogometaši Lazija bez poteškoća su pobijedili Chievo na svome Olimpicu (3-0), dok je Udinese kod kuće uzeo samo bod protiv Bologne (1-1) u 3. kolu talijanskog prvenstva…

''Biancocelesti'' su obavili posao protiv gostiju iz Verone već u prvom poluvremenu. Iz prva su tri udarca prema golu zabili tri pogotka i riješili se svih briga. Strijelci su za momčad Vladimira Petkovića bili Antonio Candreva, Luis Pedro Cavanda i bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić. Dodajmo da naš Manuel Pamić nije ulazio u igru za Chievo.

Udinese je iščupao bod protiv Bologne u 85. minuti, a strijelac je prvi put ove sezone bio 35-godišnji Antonio Di Natale, koji je time na najbolji mogući način proslavio tristoti nastup u Serie A za "zebrette". Gosti su vodili od 71. minute kada je Alessandro Diamanti iz slobodnog udarca matirao našeg Ivana Kelavu. Za Udinese je u ovoj utakmici prvi put u Seriji A zaigrao 21-godišnji hrvatski obrambeni nogometaš Igor Bubnjić.

Ušao je u igru u 57. minuti umjesto ozlijeđenog Maurizija Domizzija. Samo nekoliko dana ranije Bubnjić je, podsjetimo, debitirao i za hrvatsku reprezentaciju u prijateljskoj utakmici protiv Južne Koreje. Treći naš nogometaš u Udineseu, Frano Mlinar, dvoboj je odgledao s klupe.

Spomenimo još da je Livorno svladao Cataniju s 2-0, a istim je rezultatom i Verona bila bolja od Sassuola. Za Livorno i Veronu je to druga pobjeda, dok Catania i Sassuolo ni nakon tri kola nemaju ni bod. (TS)