Najbolji strijelac Škotske

Pogledajte kakao je Jelavić opet sam donio pobjedu Rangersu!

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić i dalje najjače gura Rangers i osigurava mu ugodnu bodovnu zalihu i boravak na prvom mjestu ljestvice škotskog Premiershipa...

U subotu, u utakmici 18. kola, Rangers je u gostima pobijedio Hibernian 2-0, a sve zaslugama Nikice Jelavića.

Sat vremena je Hibernian odolijevao napadima gostiju, no onda je hrvatski centarfor cijelu priču zaključio unutar samo devet minuta.

U 61. je bio miran pri udarcu s bijele točke, te je doveo svoju momčad u vodstvo, dok je drugi pogodak zabio u 69. minuti. Bili su to dvanaesti i trinaesti pogodak u prvenstvenoj sezoni za Jelavića (pet je postigao iz jedanaesteraca), te je potvrdio status najboljeg strijelca tamošnjeg Premiershipa.

Isto tako, Rangers sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na Celtic, makar njihov veliki rival ima utakmicu manje na svom kontu.