Došao do brojke 50

Pogledajte jubilarni pogodak fantastičnog napadača!

Napadač Chelseaja Didier Drogba stigao je do svog jubilarnog 50. gola za nogometnu reprezentaciju Obale Bjelokosti u 2-0 pobjedi nad Tunisom u prijateljskom susretu igranom u Abu Dhabiju u sklopu priprema za Afrički kup nacija...

U svom 78. nastupu za "slonove" 33-godišnji veteran je realizirao jedanaesterac u 47. minuti nakon prethodnog igranja rukom u šesnaestercu od strane tuniškog kapetana Karima Haguija.

Bio je to drugi gol za Obalu Bjelokosti na susretu, a prvi je zabio Drogbin klupski suigrač iz Chelseaja Salomon Kalou minutu prije poluvremena upravo na njegovu asistenciju.

Posljednjih 17 minuta susreta Bjelokošćani su igrali s desetoricom igrača nakon isključenja Newcastleovog veznjaka Cheicka Toitea zbog starta na Mejdiju Traouiju u situaciji bez lopte.

Obala Bjelokosti odigrat će u ponedjeljak u Abu Dhabiju protiv Libije još jednu prijateljsku utakmicu uoči smotre najboljih reprezentacija afričkog kontinenta u Ekvatorijalnoj Gvineji i Gabonu koja započinje 21. siječnja.