Kakav majstor

Genijalan potez Tottija: Roma poravnata s Lazijom

Rimski klubovi ostvarili su polovičan učinak u nedjeljnim susretima 29. kola Serie A.

Roma je na Olimpicu svladala Parmu 2:0, a Lazio je u Torinu poražen od istoimenog domaćina s 1:0.

Roma je četvrtu pobjedu u zadnjih pet kola slavila golovima Erika Lamele i Francesca Tottija. Lamela je doveo rimsku Vučicu u vodstvo već u 7. minuti, iz blizine skrenuvši udarac Danielea De Rossija u mrežu, dok je Totti zabio u 70. minuti iz slobodnog udarca, pogodivši suparničku mrežu ispod živog zida.

Lameli je to bio 13., a Tottiju 11. ovosezonski gol, te 226. ukupno u Serie A kojim je na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca Serie A prestigao na drugom mjestu Gunnara Nordahla (vodeći je Silvio Piola s 274 gola, op.a.).

Najbliže golu Parma je bila u 62. minuti kada je Gabriel Paletta uzdrmao gredu glavom.

Inače, utakmica je obilovala sjajnim potezima, a prednjačio je stari majstor Totti.

Jedini gol u susretu odigranom u Torinu zabio je Jonathas u 78. minuti iskoristivši tako brojčanu nadmoć koju je Torino imao već od 16. minute kada je isključen Michael Ciani. Zabio je nakon asistencije Alessija Cercija iz kornera, a bio mu je to prvi gol za Torino.

Serie A, 29. kolo:

Roma - Parma 2:0 (Lamela 7, Totti 70)

Torino - Lazio 1:0 (Jonathas 78)

Siena - Cagliari 0:0

Milan - Palermo 2:0 (Balotelli 8-11m, 66)

Fiorentina - Genoa 3:2 (Aquilani 33, Cuadrado 62, Cassani 77-ag / Portanova 58, Antonelli 69)

Napoli - Atalanta 3:2 (Cavani 4-11m, 65, Pandev 81 / Cannavaro 31-ag, Denis 73)

Pescara - Chievo 0:2 (Stoian 88, Thereau 90+3)