To nikome nije uspjelo

Pogledajte čudesnu partiju Kovačića na oproštaju legende: Zanetti 4 ever!

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić upisao je hat-trick asistencija u Interovoj 4-1 pobjedi nad Lazijom u sklopu 37. kola talijanske Serie A...

Inter je pred svojim navijačima uvjerljivo u konačnici slavio protiv Rimljana, iako su gosti poveli već u drugoj minuti preko Giuseppea Brava. No pet minuta kasnije na 1-1 poravnava Rodrigo Palacio, a asistent kod pogotka mu je bio mladi hrvatski veznjak.

Kovačić je iskosa s lijeve strane, s nekih 25 metara, gurnuo prizemnu dubinsku loptu kroz Lazijevu obranu, gostujući branič Andre Dias se okliznuo, što je pomoglo da lopta dođe do Palacia koji ju je samo sproveo do mreže.

Gotovo je identičnu, ali za nijansu bolju asistenciju Kovačić udijelio i u 34. minuti, ovoga puta za Maura Icardia. Kovačić je ponovno „proparao" gostujuću obranu okomitom loptom u šesnaesterac, ovoga se puta nitko nije okliznuo, ali je lopta svejedno savršeno točno došla u noge Icardia, koji pak mirno pogađa na vodstvo Intera 2-1.

Tri minute kasnije Palacio je povisio na 3-1, a točku na i velikoj i važnoj pobjedi Intera u borbi za Europa ligu stavio je Hernanes u završnici susreta, ponovno nakon asistencije sjajnog hrvatskog veznjaka.

inter milan vs lazio roma 4-1 All Goal (10_05_14) by Ashsport

Kovačić je ovoga puta samo dodao loptu Hernanesu na desnoj strani Interova napada, ovaj je krenuo malo prema sredini, te potom raspalio gotovo s ruba kaznenog prostora i pogodio za 4-1.

Kovačić je u prethodna 43 nastupa za Inter upisao dvije asistencije, a onda je u 90 minuta sjajne partije protiv Lazija upisao tri! Hrvatski je reprezentativac na travnjaku proveo svih 90 minuta, te je postao prvi nogometaš u ovoj sezoni Serie A koji je u jednoj utakmici upisao tri asistencije! Utakmicu je obilježio oproštaj legendarnog Javiera Zanettija od Meazze, na kojoj je odigrao svoju posljednju utakmicu u dresu Intera.

U ranije odigranoj utakmici Verona i Udinese podijelili su bodove odigravši 2-2. Domaćin je vodio s 2-0 nakon 54 minute igre, no Di Natale i Agyemand-Badu su donijeli gostu jedan bod. (TS)

Javier Zanetti LAST TIME by MrBlackHoleMoon

Serie A, 37. kolo:

Inter – Lazio 4-1 (Palacio 7, 34, Icardi 34, Hernanes 79 / Biava 2)

Verona – Udinese 2-2 (Toni 14-11m, Hallfredsson 54 / Di Natale 56, Agyemang-Badu 90)