Odlijepili se od pratnje

Pod okriljem snježne mećave Juventus 'sredio' Udinese!

S dva pogotka Alessandra Matrija Juventus je u derbiju 20. kola Serije A pod snježnim pahuljama pobijedio Udinese s 2-1...

Torinezi su tako pred svojim navijačima osigurali najmanje još nekoliko dana na prvom mjestu budući da su pobjegli Milanu, koji u nedjelju igra protiv Cagliarija, na četiri boda prednosti.

Od Udinesea, pak, nakon današnjeg dvoboja imaju šest bodova više. Treba, također, podsjetiti da je Juventus i dalje jedina neporažena momčad u talijanskom prvenstvu, na kontu sada ima 12 pobjeda i osam remija.

Matri je doveo "staru damu" u vodstvo u 42. minuti udarcem iz blizine, a za trećeplasiranu je momčad lige izjednačio Antonio Floro Flores u 11. minuti nastavka. Pobjednički je zgoditak nakon lijepe akcije Matri postigao u 62. minuti.

Bivšem napadaču Milana i Cagliarija to je bio deveti prvenstveni pogodak ove sezone. U prvoj su utakmici dana Catania i Parma odigrale 1-1.