Remi na startu

Petrićeva zamjena donijela bod HSV-u, Borussija ispustila priliku za vrh

Nogometaši domaće Borussije i HSV-a u Mönchengladbachu su remijem (1-1) otvorili 23. kolo Bundeslige...

Propustili su time nogometaši Luciena Favrea priključenje imenjaku iz Dortmunda na prvom mjestu. Poveli su domaći pogotkom, šestim ove sezone, Mikea Hankea u 45. minuti. U trenutku kad mu je asistent Juan Arango uputio loptu iz slobodnog udarca bio je 28-godišnji napadač u malom zaleđu. Suci, međutim, nisu poništili nedvojbeno neregularan pogodak.

Zasluženo je izjednačenje za goste došlo nakon deset minuta igre u nastavku. Nakon kornera Dennisa Aoga, Paolo Guerrero je u skoku nadvisio domaćeg stopera Dantea proslijedivši loptu do 21-godišnjeg Tolgaya Arslana, koji je u svom drugom nastupu za Hamburžane zabio premijerni bundesligaški pogodak.

Mladi napadač rođen u Njemačkoj zaigrao je od prve minute umjesto ozlijeđenog Mladena Petrića. Drugi hrvatski reprezentativac u redovima momčadi Torstena Finka, Ivo Iličević, ušao je u igru u 72. minuti. (TS)