Zabio pa krvario

Petrić zabio za Fulham, Sunderland upisao prvu gostujuću pobjedu

U jedinoj nedjeljnoj utakmici 12. kola Premiershipa Sunderland je slavio na gostovanju kod Fulhama s 3:1.

Prva je to ovosezonska pobjeda za Sunderland (u sedmoj utakmici), a valja reći kako je tijek susreta u potpunosti usmjerilo isključenje Bredea Hangelanda u 30. minuti (Norvežanin je pocrvenio nakon grubog starta s dvije noge na Leeja Cattermolea).

Sva četiri gola postignuta su u drugom dijelu, a jedini gol za Fulham zabio je Mladen Petrić u 62. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Bryana Ruiza.

ф 1-3 с by Futbol2101

Steven Fletcher doveo je Sunderland u vodstvo u 50. minuti, realiziravši mirno kontranapad nakon sjajne duge lopte Adama Johnsona. Petrić je izjednačio netom po ulasku u igru, a svoj je četvrti ovosezonski gol, prvi nakon 6. kola i ogleda protiv Manchester Cityja, zabio s ruba peterca na asistenciju Damiena Duffa.

Nakon postignutog gola Petrić je morao potražiti liječničku pomoć zbog krvarenja lisnog mišića, a u vrijeme dok je Fulham na travnjaku bio s devetoricom igrača Sunderland je zabio za 2:1. Strijelac je bio Carlos Cuellar koji je glavom od stative pospremio Johnsonovo ubacivanje iz kornera.

Konačnih 3:1 za goste postavio je ofenzivni veznjak rodom iz Benina Stephane Sessegnon sjajnim udarcem s nekih dvadesetak metara koji je odsjeo u golu od vratnice. Bio mu je to ovosezonski prvijenac.

Do kraja se rezultat još itekako mogao mijenjati, a sjajnu je priliku u 83. minuti propustio Petrić koji se oslobodio svog čuvara, izbio sam pred vratara Simona Mignoleta malo iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac desnicom zaustavljen.

Fulhamu je to drugi ovosezonski domaći poraz, četvrti ukupno, a momčad se nalazi na devetom mjestu prvenstvene ljestvice sa 16 bodova. Sunderland je 15. sa 12 bodova na kontu.