Finiš Bundeslige

Petrić se oprostio u suzama, Perišić zabio, a Ćorluka se opet ozlijedio

Mladen Petrić se sa suzama u očima i s kćerkom u rukama, odjeven u majicu s natpisom "Hvala za lijepa vremena", oprostio od HSV-a...

U drugoj utakmici za Leverkusen nakon oporavka od ozljede, Vedran Ćorluka morao je napustiti travnjak u dvoboju protiv Hannovera u 83. minuti (1:0), a liječnički će pregledi pokazati koliko je teška ova ozljeda i koliko će "Čarli" opet morati pauzirati. Nogometaši HSV-a odigrali su 0-0 protiv Mainza u 33. kolu Bundeslige i tako i definitivno izborili ostanak. I dok je većina igrača slavila, naš Mladen Petrić i Čeh David Jarolim su se opraštali od domaćih navijača.

szólj hozzá: Hamburger - Mainz 0:0

Obojici je to bila posljednja utakmica za HSV u Hamburgu, a trener Thorsten Fink je i jednog i drugog izvukao iz igre prije kraja kako bi ih navijači nagradili velikim pljeskom i zahvalili im na svemu što su dali klubu. Petrić je za HSV igrao četiri, a Jarolim čak devet godina.

Petrić je nakon posljednjeg sučevog zvižduka još jednom izašao pred publiku i pritom nije uspio zaustaviti suze. S kćerkom u naručju i natpisom na majici "Hvala za prekrasna vremena" oprostio se od navijača koji su ga iznimno poštovali. Svjedoče o tome i transparenti na tribinama s natpisima "Hvala Mladene" i "Petriću, molim te ostani".

"Bio je ovo apsolutno emocionalan dan koji je teško opisati riječima. Nisam mogao zaustaviti emocije. No, važnije od svega je da smo ispunili cilj ostankom u ligi", rekao je Petrić nakon utakmice.

Ivan Perišić bio je najbolji Hrvat u subotnjim utakmicama Bundelige. Perišić je, naime, bio dvostruki dodavač Barriosu (koji je zabio hat-trick!), a jednom je i zatresao mrežu na gostovanju u Kaiserslauternu u pobjedi Dortmunda 5:2! Prilikom druge asistencije, za vodstvo 4:1, Perišić je oduzeo loptu "veselom" domaćem vrataru Sippelu, koji ga je pokušao predriblati, no naš mu je reprezentativac uzeo loptu i na pladnju poslužio Barriosa.

szólj hozzá: Kaiserslautern - Dortmund 2:5

Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta i bio je dodavač Mülleru za drugi Bayernov pogodak protiv Stuttgarta (2:0). Danijela Pranjića u 74. minuti zamijenio je Robben, a Pranjić je igrao zadnjeg veznog. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Wolfburga protiv Werdera (3:1) i bio je u predzadnjoj minuti dodavač Helmesu za njegov drugi gol.

Schalke vs Hertha Berlin 4-0 Highlights -... by Hamza_Artin

Bivši Hajdukov trener, Krasimir Balakov, prošloga je tjedna s Kaiserslauternom ispao iz Bundeslige. Klaas-Jan Huntelaar bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi Schalkea nad berlinskom Herthom.

Nizozemac je došao do brojke od 27. pogodaka, pa mu nedostaje još jedan kako bi se izjednačio s dva najefikasnija stranca u povijesti lige. Ailton i Grafite su u jednoj sezoni zabili po 28. Jedan je gol domaćih djelo odlazećeg Španjolca Raula, a bio je to njegov 15. u Bundesligi ove sezone. Niti ovaj puta u sastavu Herthe zbog ozljede nije bilo Andre Mijatovića.

Ballack i Adler uz ovacije se oprostili od Bayera

Legendarni njemački nogometaš Michael Ballack (35) i njegov suigrač Rene Adler (27) oprostili su se u 33. kolu njemačkog prvenstva od Bayera iz Leverkusena. Iskusni veznjak završava svoju sjajnu karijeru dok će vratar od sljedeće sezone braniti boje HSV-a. Publika ih je ispratila uz velike ovacije, a kako i ne bi kad su velik dio svoje karijere proveli upravo tamo.

szólj hozzá: Leverkusen - Hannover 1:0

Ballack je boje apotekara branio od 1999 do 2002, kada počinje najbolje razdoblje u njegovoj karijeri. Prešao je tada u Bayern na četiri sezone, pa isto toliko odradio u Chelseaju da bi se 2010. ponovno vratio u Leverkusen.

Adler je dijete Bayera. Nakon početaka u rodnom Leipzigu, od 2000. godine je u dresu od kojeg se danas oprašta. Već šest godina vratar je prve momčadi, nakon što je četiri odradio u B ekipi. (Agencija VLM/TS)

Bundesliga, 33. kolo:

Bayer Leverkusen – Hannover 1-0 (Kiessling 75)

Bayern – Stuttgart 2-0 (Gomez 32, Müller 90+2)

Schalke – Hertha 4-0 (Huntelaar 32, 88, Holtby 73, Raul 84)

HSV – Mainz 0-0

Freiburg – Köln 4-1 (Mujdža 36, Guede 54, Caligiuri 84, Freis 90+1 / Podolski 47)

Kaiserslautern – Borussia Dortmund 2-5 (Santana 16-ag, De Wit 49 / Barrios 18, 26, 55, Götze 33, Perišić 76)

Hoffenheim – Nürnberg 2-3 (Beck 22, Braafheid 88 / Pekhart 9, 71, Didavi 45) Lakić od 77.

Wolfsburg – Werder 3-1 (Salihamidžić 40, Helmes 66, 90 / Rosenberg 45)

Borussia Mönchengladbach – Augsburg 0-0