4. kolo Bundeslige

Petrić postigao pogodak za HSV, Gomez hat-trickom donio pobjedu Bayernu

Nogometaši HSV-a pali su na bundesligaško začelje nakon što su u srazu četvrtog kola pred svojim gledateljima izgubili od dotadašnjeg "fenjeraša" Kölna 4-3.

Doveo je Mladen Petrić svojim drugim ovosezonskim pogotkom, također drugim iz penala, domaću momčad u vodstvo u 11. minuti. Gosti su potom preokrenuli razultat na 2-1, domaći potom na 3-2, da bi Christian Clemens i Kevin McKenna golovima u 84. i 88. minuti donijeli prvu prvenstvenu pobjedu Norvežaninu na Kölnovoj klupi, Staleu Solbakkenu.

HSV je i dalje bez bundesligaške pobjede od 19. ožujka, kada je trener Michael Oenning debitirao 6-2 domaćom pobjedom upravo nad Kölnom. Otad je prošlo sad već 11 utakmica, a HSV je na dnu bundesligaške ljestvice prvi put nakon 4.5 godine.

Mladen Petrić odigrao je za domaću momčad do 81. minute, a Mato Jajalo za goste do 85. Minutu ranije asistirao je 23-godišnji bivši mladi hrvatski reprezentativac, koji je počeo utakmicu na mjestu polušpica umjesto Lukasa Podolskog, iz kornera za Clemensov gol. Gol pobjedničke momčadi svih je 90 minuta branio 22-godišnji hrvatski vratar Miro Varvodić.

Strijelac jednog pogotka za HSV bio je debitant u momčadi, srbijanski stoper Slobodan Rajković.

Nogometaši Bayerna dokazali su da se i dalje dižu u formi sigurnom 3-0 pobjedom na gostovanju kod Kaiserslauterna, kojom su izbili na prvo mjesto ljestvice. Trostruki strijelac za goste bio je Mario Gomez, pri čemu je dva puta bio uspješan iz 11-erca (drugi put iz drugog udarca, nakon što mu je golman Trapp obranio prvi). Oba penala iznudio mu je Thomas Müller, također asistent za treći pogodak suigrača iz reprezentacije.

Ivo Iličević odigrao je u redovima domaćih do 90. minute kada je zbog pregrubog prekršaja nad Anatolijem Timoščukom zaradio izravni crveni karton.

Gomez se na prvom mjestu ljestvice strijelaca s četirima pogocima izjednačio s Freiburgovim Senegalcem Papissom Dembom Cisseom, koji je u domaćoj pobjedi (3-0) nad ponovno razočaravajućim Wolfsburgom sudjelovao samo s jednom asistencijom.

U poraženom sastavu Felixa Magatha, koji je upisao treći poraz zaredom nakon startnog slavlja u Kölnu, Mario Mandžukić je odigrao svih 90 minuta, Srđan Lakić drugo poluvrijeme, dok je debitantski nastup ostvario Hrvoje Čale ušavši u igru u 65. minuti.