Vratio se Petrić

Petarda razigranog Liverpoola, City smanjio zaostatak za Unitedom!

Aktualni prvak engleske nogometne Premierlige, Manchester City, rutinski je upisao tri boda u dvoboju 23. kola protiv Fulhama na Etihadu, te prebacio pritisak na gradskog rivala United uoči njegovog gostovanja na White Hart Laneu.

Momčad menadžera Roberta Mancinija slavila je s glatkih 2:0 zahvaljujući dvama pogocima Davida Silve. Prvi pogodak nakon manje od 120 sekundi prvog poluvremena ide na dušu gostujućeg vratara Marka Schwarzera, koji je snažan udarac Edina Džeke kratko odbio do Silve, kojem nije bilo teško iz neposredne blizine zabiti za vodstvo Građana.

Fulham je bio u potpunosti bezopasan u današnejm susretu, što se moglo vidjeti i iz konačne statistike, koja je "rekla" da gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola aktualnog prvaka. Konačnih 2:0 postavio je također Španjolac, koji je u 69. minuti krasno kombinirao s Clichyjem i Tevezom, a potom uz pomoć vratnice zabio svoj drugi pogodak na susretu. Mladen Petrić zaigrao je kod gostiju od 73. minute, a to mu je bio i povratnički nastup u Premierligi nakon dužeg vremena izbivanja zbog ozljede.

Liverpool je na svom Anfieldu pregazio Norwich s visokih 5:0, te po tko zna koji put ove sezone vratio vjeru svojim navijačima da ova momčad ima snagu za povratak u sami vrh engleskog nogometa. Momčad menadžera Brendana Rodgersa bila je dominantna tijekom cijele utakmice, a nagrada za ofenzivnu igru stigla je u 26. minuti prvog dijela, kada je s ruba kaznenog prostora Stuart Downing krasno pogodio lijevi kut gola Marka Bunna za 1:0.

Na 2:0 je u 36. minuti povisio kontroverzni Urugavajac Luis Suarez, kojeg je sa svoje polovice terena prizemnom loptom uposlio Lucas Leiva. Brazilac je poslao brzu prizemnu loptu, koju je Daniel Sturridge propustio kroz noge, te tim potezom izbacio Suareza jedan na jedan s Bunnom. Ovaj to lijevom nogom zabija u donji lijevi kut gostujućeg vratara. Daniel Sturridge nastavio je sjajnim igrama u dresu Liverpoola, u koji je prešao ovoga siječnja iz redova Chelseaja, te u 59. minuti zabio za 3:0. Loptu mu je s desne strane ubacio strijelac prvog pogotka, a Sturridge s pola metra postavio nogu i zabio.

szólj hozzá: Liverpool vs Norwich City 5:0 GOALS HIGHLIGHT

Sedam minuta kasnije kapetan Steven Gerrard sjajnim udaracem s 20-ak metara u donji desni kut Bunnova gola povisuje na 4:0, a konačnih 5:0 postavlja branič Norwicha Ryan Bennett u 74. minuti. Sturridge je prošao po lijevoj strani napada Redsa, ubacio oštru loptu prema petercu, a istu nehotice Bennett zahvaća i gura u vlastitu mrežu.

Od ostalih rezultata, istaknimo novo posrtanje Newcastlea, koji je ovoga puta na St. James Parku poražen od davljenika Readinga s 2:1. Svrake su vodile pogotkom Yohana Cabayea sve do 71. minute kada na scenu stupa Adam Le Fondre, koji je u igru ušao minutu ranije. U spomenutoj 71. najprije zabija za 1:1, a potom i šest minuta kasnije za 2:1.

West Ham i QPR odigrali su na Upton Parku 1:1, a vodeći pogodak za goste postigao je novopridošli Francuz iz Marseillea - Loic Remy. Konačnih 1:1 postavio je povratnik u engleski nogomet Joe Cole.

Recimo i da je Michael Owen, u porazu svog Stoke Cityja kod Swanseaja 3:1, postigao svoj 150. premierligaški pogodak, te postao tek osmi igrač u povijesti kojem je to pošlo za nogom.

Premierliga, 23. kolo:

Liverpool - Norwich 5:0 (Henderson 26, Suarez 36, Sturridge 59, Gerrard 66, Bennett 74-ag)

Manchester City - Fulham 2:0 (Silva 2, 69)

Newcastle - Reading 1:2 (Cabaye 35 / Le Fondre 71, 77)

Swansea - Stoke City 3:1 (Davies 49, De Guzman 57, 80 / Owen 90+1)

West Ham - QPR 1:1 (Cole 68 / Remy 14)

Wigan - Sunderland 2:3 (Vaughan 5-ag, Henriquez 79 / Gardner 17-11m, Fletcher 21, 42)