Novi šou Ronalda

Petarda goropadnog Reala na vrućem terenu u Pamploni!

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su u Pamploni domaću Osasunu s 5-1 u ogledu 31. kola španjolskog prvnestva, čime su učvrstili vodstvo na ljestvici...

Osasuna je u veljači kao domaćin pobijedila Barcelonu s 3-2, ali protiv ''kraljevskog kluba'' nije imala niti najmanju šansu. Madriđani su svom suparniku očitali lekciju, te su vrlo lijepim golovima stigli do uvjerljive pobjede.

szólj hozzá: Osasuna Real Madrid 0:1 Benzem

U 30. nastupu ove sezone, momčad Josea Mourinha stigla je do brojke od okruglih 100 golova ove sezone. Cristiano Ronaldo zabio je dva gola i dodao dvije asistencije. Vodeći je strijelac Primere s 37 golova. Mogao bi ga sustići ili možda i prestići Lionel Messi (35 golova), jer njegova Barcelona je u subotu kasnije navečer domaćin Athletic Bilbau.

szólj hozzá: Os0-2Re[Matchhighlight.com]

Argentinac Gonzalo Higuain također je bio dvostruki strijelac, čime je stigao do brojke od 20 golova ove sezone u prvenstvu. Ukupno je za Real Madrid zabio 100. i 101. gol u 210. nastupu u svim natjecanjima. Postao je 13. igrač u povijesti kluba koji je stigao do brojke od 100 golova...

szólj hozzá: Osasuna Real Madrid 0:3 Higuai

Real Madrid je večer lijepih ili spektakularnih golova ovorio u sedmoj minuti. Ronaldo je s lijeve strane lijepo centrirao, a francuski napadač Karim Benzema je prekrasnim volejem u suprotni kut zabio svoj 17. pogodak ove sezone u prvenstvu. U 37. minuti, Cristiano Ronaldo je zabio izvanredan pogodak desnom nogom. Opalio je s udaljenosti od 31 metra i zakucao loptu u kut. U 40. minuti, nakon vrlo lijepe akcije, Higuain je izbio sam pred vratara Osasune i prebacio ga za 0-3.

szólj hozzá: Osasuna Real Madrid 1:3 Nino

U 49. minuti, Nino je pogotkom glavom donio malo radosti i domaćim navijačima. U 70. minuti, Ronaldo je zabio iz slobodnog udarca, kojeg je sam izborio. Lopta se pritom odbila od Lekića i prevarila vratara Osasune. Bio je to Portugalčev 40. pokušaj postizanja gola iz slobodnog udarca, otkad je zadnji puta, 15. svibnja prošle godine, na taj način poentirao.

szólj hozzá: Osasuna Real Madrid 1:4 Ronald

Na kraju, u 77. minuti, Ronaldo je s lijeve strane ''teledirigiranom'' loptom ''pogodio'' u glavu Higuaina, koji je lakoćom iz blizine zabio svoj drugi gol na utakmici.

Real Madrid sada ima devet bodova prednosti pred Barcelonom, ali bi se ta prednost mogla opet smanjiti na šest bodova razmaka ukoliko Barcelona kasnije navečer uzme tri boda protiv baskijske momčadi.

szólj hozzá: Osasuna Real Madrid 1:5 Higuai

U izravnoj borbi za ostanak, Zaragoza je u gostima svladala Sporting s 2-1. Zaragoza je i dalje u zoni ispadanja, ali joj nedostaju tri boda do 17. Villarreala, a sada ima tri boda više od Racinga i Sportinga. Tomislav Dujmović igrao je za Zaragozu do 53. minute, dok Mate Bilić nije konkurirao za momčad Sportinga. Racing je kod kuće izgubio od Granade s 1-0. (TS)