Debi iz snova

Perišićev fenomenalni pogodak za pobjedu i prolaz Borussije!

Ivan Perišić na najbolji je mogući način započeo svoju karijeru u dortmundskoj Borussiji...

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić postigao je pobjednički pogodak za Borussiju Dortmund koja je s minimalnih 1-0 svladala domaćina Mainz u polufinalu njemačkog Liga Total kupa.

Turnir se igra po sistemu dva puta po 30 minuta igre, a Perišić je pobjednički pogodak postigao nakon samo tri odigrane minute drugog poluvremena. Götze je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, a Perišić je nebeskim skokom nadvisio sve i neobranjivo poslao loptu u vratarevu desnu stranu.

U tom je susretu neugodno stradao obrambeni nogometaš Borussije Neven Subotić koji je zaradio potres mozga

"Znali smo na poluvremenu o čemu je riječ. Čim smo ga poslali u bolnicu, znali smo da je potres mozga", rekao je trener Dortmunda Jürgen Klopp.

Subotić je stradao prilikom jednog duela s igračem domaće momčadi nakon čega je prebačen u bolnicu.

Drugi finalist je njemački bundesligaš HSV, klub našeg Mladena Petrića nakon što je u polufinalu pobijedio minhenski Bayern, za koji nisu igrali Ivica Olić i Danijel Pranjić, s 2-1.

Oba pogotka za HSV zabio je Korejac Son Heung-Min (7., 30.), dok je strijelac počasnog pogotka za Bayern bio Toni Kroos (57.). Niti Mladena Petrića nije bilo na travnjaku.

HSV će se tako suprotstaviti njemačkom prvaku Borussiji Dortmund u finalu Liga total kupa koje je na rasporedu u srijedu od 20.30.