Bundesliga

Perišić i Olić izgubili, Schalke odigrao 0-0 nakon dvije godine

Nogometaši Wolfsburga igrali su sat vremena s igračem više na gostovanju kod Hannovera. Svejedno su u dvoboju 19. bundesligaškog kola izgubili 2-1...

U 34. je minuti, pri svom debiju, crveni karton zbog grubog prekršaja zaradio Sebastien Pocognoli. U tom su trenutku igrači Mirka Slomke imali 1-0. Samo četiri minute kasnije povećali su vodstvo pogotkom Mamea Birama Dioufa. Senegalski 25-godišnji napadač, koji je u klub stigao prije točno godinu dana iz Manchester Uniteda, zabio je svoj osmi bundesligaški pogodak ove sezone. U 25 prvenstvenih utakmica koje je odigrao za svoj novi klub skupio je 14 golova i sedam asistencija.

Gosti su utješni pogodak zabili već u prvoj minuti nastavka utakmice, i to preko stopera Madlunga. Do kraja utakmice momčad Dietera Heckinga nije uspjela izjednačiti.

Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta u Wolfsburgovu dresu, dok je Ivica Olić ušao u igru u 66. minuti.

Nogometaši Schalkea remizirali su bez golova prvi put u jednoj bundesligaškoj utakmici od veljače 2011. godine, kada su u lokalnom derbiju s dortmundskom Borussijom također odigrali 0-0. Prošlo je otad 65 utakmica.

U subotu su gostovali kod Augsburga.

Nogometaši Greuther Fürtha na svom su travnjaku uvjerljivo (3-0) izgubili od Mainza. Njihova je to 17. uzastopna utakmica bez pobjede. Na svom stadionu ove sezone još uvijek čekaju prvi trobod.

Borussia iz Mönchengladbacha proslavila je svoju 400. pobjedu u Bundesligi svladavši kod kuće Fortunu iz Düsseldorfa 2-1. (TS)