Sjajna utakmica Nijemca

'Özil je pokazao koliko je zapravo dobar'

S obzirom da mu je već vjerojatno dosta španjolskih novinara koji u posljednje vrijeme samo pišu o njegovom odlasku, trener Real Madrida Jose Mourinho odlučio je na konferenciju za novinare nakon pobjede kod Valladolida poslati svog pomoćnika Aitora Karanku...

Domaćin je dva puta vodio u ovome susretu (1-0, 2-1), ali se Real oba puta vratio i na kraju slavio (3-2) prekrasnim pogotkom Mesuta Özila iz slobodnog udarca, koji je prethodno zabio i pogodak za 2-2.

''Radili smo velike pogreške nakon njihovih prekida. No, to su momentalne pogreške koje su ispravljive, a uz to možemo biti ohrabreni načinom na koji smo se vratili u utakmicu i na kraju pobijedili. Ovo je velika pobjeda za nas i naše samopouzdanje'', rekao je Karanka.

Na poluvremenu utakmice Mourinho je povukao nekoliko taktičkih poteza, koji su se u konačnici isplatili. Karanka ih ne novinarima i objasnio.

''U poluvremenu smo povukli Nacha iz igre, iako je napravio sve što smo od njega tražili. Na njegovo mjesto (lijevog beka) postavili smo Callejona (inače napadača), a Arbelou smo izvadili (ušao Luka Modrić) kako bi postavili Sergija Ramosa na desnog beka. U tim je trenucima Modrić prešao na mjesto Xabija Alonsa u vezi, a Alonso se postavio na poziciju stopera'', objasnio je bivši igrač Reala.

Karanka je posebno u ovom susretu istaknuo učinak Özila, strijelca dva pogotka.

''Bio je sjajan. Ne samo jer je postigao dva pogotka, već jer je bio aktivan i kada nije imao loptu kod sebe. On sam najbolje zna koliko dobro može igrati. To je danas pokazao'', zaključio je Karanka. (TS)