Falcao postao tragičar

Ovo su čekali 14 godina: Peru u produžecima bacio Kolumbiju na koljena!

Nogometna reprezentacija Perua prva je izborila poluzavršnicu Copa Americe u Argentini. Učinila je to 2-0 pobjedom nad Kolumbijom u Cordobi nakon produžetaka...

Gledatelji na stadionu koji nosi ime Marija Alberta Kempesa gledali su utakmicu u kojoj je Kolumbija bila bolja momčad u regularnom dijelu, ali nije iskoristila svoje prilike. Pogađali su tako Kolumbijci u dva navrata okvir gola, a najveću priliku zapucao je napadač Porta Radamel Falcao koji je u 66. minuti promašio jedanaesterac (izborio ga je Dayro Moreno nakon povlačenja Alberta Rodrigueza, op.a.). Falcaov je udarac prošao kraj lijeve vratnice.

Na kraju je sve Kolumbijcima stiglo na naplatu u produžetku kada su Carlos Lobaton i kapetan Juan Manuel Vargas zabili golove za prvi plasman Perua u polufinale Cope nakon 1997. godine.

>> Šok i nevjerica za domaćina: Argentina ispala u četvrtfinalu Cope!

Lobaton je otvarajući gol na susretu zabio u 11. minuti produžetka iskoristivši slabo izbijanje kolumbijskog vratara Luisa Enriquea Martineza. Naletio je na odbijenu loptu u punom trku i poslao ju u rašlje. I drugi gol Perua iz 22. minute produžetka također je vrlo lijep, a kapetan Vargas zabio ga je iz jednog kontranapada pod samu gredu.

U polufinalu će Peru odmjeriti snage protiv reprezentacije Urugvaja.