Nisu ni sanjali...

Ovo se nikad nije dogodilo u Premiershipu: City i Swansea ispisali povijest

Utakmica Manchester Cityja i Swanseaja na Etihadu ući će u povijesne knjige kao najdulja utakmica ikad odigrana u premierligaškoj povijesti...

Susret koji je na kraju Manchester City dobio rezultatom 1-0 trajao točno 102 minute i 42 sekunde, dulje nego bilo koji drugi od osnutka Premierlige (od 1992.).

Razlog zbog kojeg je sudac Martin Atkinson tako dugo produljio utakmicu leži u ozljedama Swanseajevog vratara Michela Vorma i Cityjevog braniča Micaha Richardsa.

Prethodni najdulji premierligaški susret odigran je prošle godine između Arsenala i Liverpoola. U tom je susretu posljednji zvižduk sviran nakon 102 minute i 26 sekundi.

Inače,"građane" je spasio Carlos Tevez golom iz dalekometnog udarca, pa se tako momčad vratila u pobjednički ritam nakon 3-1 poraza od Ajaxa sredinom tjedna u Ligi prvaka.

''Carlos je odigrao jako dobro protiv West Bromwicha i sada opet. Radio je vrlo naporno i jako mi je drago zbog njega. Zabio je dobar gol i on je vitalan igrač ove momčadi'', rekao je Mancini za igrača koji je prošle godine u ovo vrijeme bio na izlaznim vratima kluba.

''Bilo je važno da smo pobijedili ovu utakmicu jer smo upravo igrali težak susret u Ligi prvaka i sada imamo par dana odmora. Bili smo umorni i mislim da se to vidjelo u prvom poluvremenu, ali igrali smo bolje u drugom dijelu, pa sam sretan. Swansea je bio puno svježiji i igrao je jako dobro, pa sam zadovoljan što smo pobijedili iako nismo bili u našem najboljem izdanju. Oni su još prošle sezone pokazali koliko su dobri i sada to opet pokazuju'', dodao je talijanski trener.