Veličanstven potez

Senzacija iz Meksika! Već dugo nismo vidjeli ovakve škarice!

Meksiko je u posljednjim minutama izborio finale FIFA Svjetskog Kupa U17 zahvaljujući čudesnim potezom mladog Meksikanca...

Na FIFA Svjetskom kupu U17, odnosno Svjetskom prvenstvu za mlade nogometaše do 17 godina u finalu će igrati reprezentacije domaćeg Meksika i Urugvaja.

Urugvaj je u polufinalu s 3:0 demolirao Brazil, dok su Meksikanci u dramatičnom drugom polufinalnom dvoboju pobijedili vršnjake iz Njemačke.

Junak utakmice bio je Luis Gomez koji je pokrenuo veliki preokret domaćih nogometaša. Iako su do 76. minute gubili 2:1, Meksikanci su na kraju uspjeli slaviti. Prvo je u 76. minuti na 2:2 izjednačio Jorge Espericueta, a potom je u posljednjim trenucima regularnog dijela utakmice, sjajan pogodak škaricama postigao Julio Gomez. Mladi je Meksikanac bio precizan i na otvaranju utakmice, već u 3. minuti za vodstvo 1:0, ali ostat će zapamćen ovaj drugi gol kojeg je postigao s povezom na glavi jer je nešto ranije, lakše ozlijedio glavu u jednom duelu.