'Riječ je o čudesnom igraču'

Ovako to rade Nijemci: Njihov najveći talent starta od prve minute protiv Brazila

Prvi će put jednu utakmicu od prve minute za njemačku nogometnu reprezentaciju početi Mario Götze, 19-godišnji čudesni veznjak dortmundske Borussije, u srijedu protiv Brazila u prijateljskom ogledu u Stuttgartu...

Potvrdio je to izbornik njemačke reprezentacije Joachim Löw na press-konferenciji u utorak.

''Mario će početi utakmicu. Riječ je o igraču koji donosi jako puno na travnjaku, pronalazi rješenja, te ima intuiciju u igri s loptom kao i bez nje. Ima lijepu priliku pokazati što zna, pogotovo sada kad nema Özila'', rekao je Löw.

U Stuttgartu će Nijemci pokušati pobijediti Brazilce prvi put u 18 godina: posljednji im je to put uspjelo 1993. 2-1 trijumfom u Kölnu, također u prijateljskoj utakmici. Posljednji put dvije su se velike reprezentacije susrele u lipnju 2005. godine na Kupu konfederacija u Nürnbergu. Brazil je tada slavio 3-2 upisavši 12. pobjedu u 20. dvoboju protiv 'Elfa', koji je Južnoamerikance uspio pobijediti tek tri puta.

Unatoč činjenici što je Borussia trenutačno najbolja njemačka momčad, što je, za razliku od Bayerna (1-0 domaći poraz od Borussije Mönchengladbach), dokazala u prvome bundesligaškom kolu impresivnom 3-1 domaćom pobjedom nad HSV-om, Löw će Brazilcima suprotstaviti momčad čiju okosnicu čine Bayernovi nogometaši. Očekuje ih se u prvoj momčadi čak sedam: Neuer, Lahm, Boateng, Schweinsteiger, Kroos, Müller i Gomez.

Löw je poštedio Realove zvijezde Mesuta Özila i Samija Khediru, iscrpljene od Realove dalekoistočne turneje. Svejedno će izbornik iskoristiti maksimalnih šest igračkih zamjena, najavio je.

''Čast nam je ogledati se s tako uglednom reprezentacijom. Jedva čekamo utakmicu. Ne možemo zamisliti bolji početak sezone koja će za nas završiti nastupom na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini'', rekao je Löw dodavši da se ne boji zbog slabije forme Manuela Neuera, koji je kiksao u nedjelju pri Bayernovu domaćem porazu od momčadi iz Mönchengladbacha: