Kakve škarice Postige

Ovaj klub 'gazi' Primerom, a nije ni Real ni Barcelona

Odigrane su sve za nedjelju previđene utakmice 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Najljepši detalj istih svakako je eurogol škaricama portugalskog napadača Zaragoze Heldera Postige.

Zabio je 29-godišnji bivši portugalski reprezentativac oba gola u 2-0 domaćoj pobjedi njegove Zaragoze nad Real Sociedadom, a posebno je bio impresivan prvi njegov gol iz 10. minute. Naime, zabio ga je škaricama s nekih 14 metara nakon ubačaja Efraina Juareza s desne strane, a njegov je udarac odsjeo u samim rašljama gola nemoćnoga Claudija Brava. Svoj drugi gol Postiga je zabio u 48. minuti nakon asistencije Leonarda Ponzija.

Levante je na svom travnjaku s 3-0 "isprašio" Malagu i tako nastavio sjajan niz. Golovima Jose Barkera, Juanlua i Aroune Konea Levante je došao do pete ovosezonske pobjede i tri boda kojima je preskočio Real Madrid na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice.

Sva je tri gola Levante zabio u prvom poluvremenu, a dva je puta zatresao mrežu u trenucima s igračem više na travnjaku budući je u 27. minuti isključen vratar Willy Caballero zbog prekršaja nad Koneom.

Juan Ignacio, trener Levantea prezadovoljan je dosadašnjim učinkom njegove momčadi.

"Pošteno smo dobili ovu utakmicu, ali bit ću iskren i realan i otkriti da nisam očekivao ovakav rezultat. Malaga ima vrlo dobre igrače, ali mi smo ih dobro snimili i bili odlični u protunapadu", izjavio je Ignacio.

Levante je najveće iznenađenje dosadašnjeg tijeka španjolskog prvenstva. Na vrhu ljestvice dijele prvo mjesto s Barcelonom.

"Trebamo znati uživati u ovom što smo do sada ostvarili, ali isto tako moramo imati na umu da je ligaško natjecanje vrlo dugo i da se bodovi teško osvajaju. Mi ćemo ostvariti naš cilj, 42 boda u travnju, a mogu se samo nadati da se varam i da ćemo to učiniti ranije. U nogometu je danas jako teško pobjeđivati, a mi smo ostvarili pet pobjeda u nizu u Primeri i to je velika stvar", zaključio je Ignacio.

U preostale dvije utakmice Espanyol je slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana 1-0 golom Romarica, dok je Sevilla slavila 2-1 na svom stadionu Ramon Sanchez Pizjuan protiv Sporting Gijona.

Golove za Sevillu zabili su Manu i Martin Caceres, dok se kod Sportinga u strijelca upisao David Barral. Valja reći da je Barralu za gol asistirao hrvatski napadač Mate Bilić koji je ušao u igru u 61. minuti umjesto Nachoa Casesa. Biliću je to bio treći ovosezonski nastup, a sva tri je ubilježio ulazeći s klupe za pričuve.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je kod pobjedničkog sastava ušao u 29. minuti zamjenivši Diega Perottija. U 57. minuti lijepo je asistirao Julienu Escudeu iz slobodnog udarca, ali je udarac francuskog braniča odsjeo na gredi.