Spolli ponovno spasitelj

Oslabljeni Milan posrnuo na Siciliji i pružio Juventusu šansu

Vodeća momčad talijanske nogometne lige Milan na gostovanju kod Catanije remizirala je 1-1, te ostavila mogućnost Juventusu da u slučaju nedjeljne pobjede nad Napolijem smanji zaostatak na dva boda...

Milanov niz od četiri pobjede u Seriji A zaustavila je Catanija kojoj je ovo peti remi uz osam pobjeda i samo dva prvenstvena poraza ove sezone na domaćem travnjaku.

Ipak, utakmica je za goste započela vrlo dobro budući je u 34. minuti nakon proigravanja Zlatana Ibrahimovića Brazilac Robinho svojim tek 4. pogotkom sezone doveo Milan u vodstvo. Bila je to i deveta asistencija Ibrahimovića uz 22 zgoditka u tekućem talijanskom prvenstvu.

szólj hozzá: Ca0-1Ac[Matchhighlight.com]

No, domaćini se nisu predavali, a trud im se isplatio u 57. minuti kada je na 1-1 poravnao branič Nicolas Spolli. Zanimljivo, nakon što je u prošlom kolu zabio Napoliju u velikom povratku Catanije od 2-0 do 2-2 u zadnjih 15 minuta, sada je Argentinac ponovo bio strijelac, a to su mu i jedini pogoci u sezoni.

Treba reći da je momčad Massimiliana Allegrija u ovom ogledu bila znatno oslabljena. Aktualnim prvacima nedostajali su Pato, Inzaghi, Cassano, Nesta, Thiago Silva, Flamini, Mesbah i Muntari.

szólj hozzá: Ca1-1Ac[Matchhighlight.com]

Od šest gostovanja Milana kod Catanije u povijesti ovo je treći puta da utakmica završava s 1-1, a u preostala tri navrata slavio je Milan, svaki puta s 2-0.

Ukoliko u nedjelju u derbiju Juventus na svom terenu u Torinu uspije pobijediti Napoli borba za Scudetto ponovo će biti vrlo neizvjesna jer bi se bodovna razlika smanjila na svega dva boda osam kola prije kraja sezone. (TS)