2 gola u 4 minute

Barca bila na koljenima, a onda se ukazao čudesni Messi i sve preokrenuo!

U 2. kolu Primere Barcelona je gostovala u Pamploni kod Osasune i odnijela sva tri boda.

Sve do 75. minute utakmice izgledalo je kao da će se ponoviti prošla sezona kada je Osasuna s 3-2 slavila protiv Barcelone i nanijela joj težak udarac u borbi s Real Madridom za naslov prvaka. Poveli su domaćini u Pamploni nakon manje od 17 minuta igre preko Joseba Llorentea, igrača Real Sociedada koji odrađuje posudbu.

Belgijanac Roland Lamah ubacio je s lijeve strane loptu na drugu vratnicu gdje ju je Llorente iz neposredne blizini savršeno poslao ispod grede za vodstvo Osasune. Vratar Barcelone Victor Valdes nije stigao ni podignuti ruke koliko je lopta bila brza i precizna.

S rezultatom 1-0 otišlo se na predah, iako je Barcelona nanizala nekoliko izglednih prilika, od kojih je najbolju promašio Andres Iniesta, kada je netom nakon primljenog pogotka s otprilike sedam, osam metara promašio prazna vrata.

U nastavku je Osasuna mogla i povećati svoju prednost, ali se ispriječila vratnica. Ubrzo nakon toga uslijedila je kazna u liku Lionela Messija. Pedro je ubacio s desne strane prizemnu loptu prema Messiju, koji je bio u zaleđu, ali lopta nije došla do njega, već se odbila do Alexisa Sancheza. Argentinac se povukao iz nedozvoljene situacije, nakon čega ga je poslužio Sanchez, a ovaj je loptu u padu pogodio za 1-1.

Pet minuta nakon toga s lijeve je strane krasnu prizemnu loptu, malo unatrag, poslao Jordi Alba (kada su svi očekivali oštro ubacivanje u peterac), a na nju je natrčao Messi i savršeno preciznim udarcem pogodio donji desni kut vratara Andresa za konačnih 2-1.

Podsjetimo da je Messi i u prvome kolu Primere bio dvostruki strijelac, a s nova dva pogotka vrlo je rano "bacio rukavicu u lice" Cristianu Ronaldu u utrci za najboljim strijelcem prvenstva.

Tijek utakmice...

89' - Tražili su igranje rukom domaćini u 16-ercu Barcelone, ali nema ništa od 11-erca.

80' - GOOOOOOL! Messi pogađa za 2:1! Kad je Osasuna propustila dokrajčiti Katalonce, Messi je to znao iskoristiti.

76' - GOOOOL! Messi za 1:1! Pedro je odradio najveći dio posla, ubacio za Villu koji gura do Messija i to je 1:1.

72' - Velika šansa za Barcelonu, ali Messi puca ravno u vratara.

69' - Tek što je ušao, Nino je mogao dokrajčiti Barcu. Promašio je 1 na 1 sa Valdesom tj. pogodio vratnicu.

65' - Lamah puca pored gola Valdesa.

61' - Valdes brani novi pokušaj domaćina. Zasad se iskupio za kiks protiv Reala.

60' - Barcelona stišće i pokušava doći do izjendačenja. No, Baski se odlično drže. Sijevaju udarci gostiju, ali prave šanse ili pogotka zasad u drugom dijelu nema.

47' - Alexis Sanchez je bio u prilici, ali obrana domaćina je uspjela nekako izbaciit loptu iz opasne zone. Bio je kratak Čileanac za nekoliko centimetara inače bi to bio gol nakon ubačaja  Alvesa.

Tijek prvih 45 minuta

Llorente je u 17. minuti doveo domaćine u vodstvo, a mogli su Baski voditi već u 1. minuti da nije Valdes obranom spasio goste.

Imala je i Barcelona šansi, ali Tello u dva navrata nije uspio zabiti. U 25. minuti je Iniesta promašio prazan gol. Pucao je preko gola u savršenoj prilici za izjednačenje.

Valdes je ponovno u 33. minuti spasio Barcu. Ako se izvuku, mogu zahvaliti svome vrataru.